Aby vás podzimní splín nedostal!

Aby vás podzimní splín nedostal!

Ranní mrazíky, husté mlhy, co by se daly krájet, snad nekonečné večery a nedostatek sluníčka. Právě v tomto podzimním (ne)čase si na nás často počíhají chmurné myšlenky, v tom horším případě přímo deprese, které dokáží potrápit. Jak se smutnému rozpoložení v srdci i mysli vyhnout obloukem? S našimi tipy budete mít před depkou náskok!


 

Spěte jako Růženka

Vleklý podzimní večer  střídá ten další, vy se nudíte a nevíte, čím utratit tu přemíru času? Rozhodně ne ponocováním před televizí. Raději se chtějte dostatečně vyspat. Zakažte si sledování filmů a nejlépe hororů do pozdních ranních hodin. Uvařte si bylinkový čaj, přelouskejte si pár řádek z knížky, naplánujte si zítřek nebo nadcházející týden a spěte alespoň sedm hodin v kuse. Ráno dělá den a vy ho budete mít díky kvalitnímu spánku opravdu bezkonkurenční. Navíc si upevníte imunitu před nájezdem všelijakých bacilů.

Tip: Před usnutím nekoukejte do mobilu. Modré světlo, které přístroj vyzařuje, vám rozkolísá hladiny spánkového hormonu a vy pak jen stěží usnete.

Samota (ne)může být fajn

Ve dvou či ve třech je to vždycky lepší. Proto si zajděte s kamarádkou jen tak na kávu, nebo na skleničku vinného moku. Scházejte se s rodinou, oprašte stará přátelství , a pokud vám naopak nějaký ten kamarád schází, neváhejte si někoho k sobě najít přes sociální sítě nebo třeba přes seznamku.

Podzim přeje zájmům a koníčkům

Zatímco léto je na akce různého typu bohaté, podzim je spíše nudnější nástupce, kdy obvykle hospodaříme s větším časovým fondem. Chtěla jste se konečně zdokonalit v pečení, přípravě sushi či vaření pravé svíčkové? Jděte do toho. Stejně jako se neváhejte přihlásit na kurz španělštiny, kreslení nebo šití.

Veďte rozhovory se svým já

Vadí vám, že jste se doposud nikam moc neposunuli, že pořád žijete v pronájmu, který spolyká hned několik tisíc nebo vás mrzí, že práce vás už tolik nenaplňuje a nebaví? V klidu si sedněte a rozeberte danou situaci. Pamatujte na to, že nikdy se nic ve vašem životě nezmění, pokud se o to vy sami nezasloužíte. Odpovězte si na otázku, kde se za deset let vidíte a srovnejte realitu s vaší líbivější představou. Pokud se nebudou shodovat, máte aspoň motivaci na změny. Hoďte obavy za hlavu a jděte si za svým. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá.

Buďte v pohybu

Tou nejpřirozenější formou pohybu je bezpochyby chůze. Zachumlejte se do teplého kabátu, nazujte kozačky
a žijte aktivně. Každý podvečer podnikněte procházku, jděte pouštět draka, začněte běhat, sedněte na kolo nebo si zamilujte bazén a plavání. Endorfiny štěstí vám na podzim prokáží báječnou službu.

Hřejivé dobroty

Domácí horká čokoláda s čepicí šlehačky a pořádnou dávkou skořice, domácí pečený čaj dochucený o lžičku medu a pár kapek citrónu, horké maliny namísto dezertu, nebo dokřupava upečený jablečný závin s ořechy
a rozinkami. Nadchněte se ryze podzimními surovinami a vařte sezónně. Dýňová polévka, zvěřinový guláš, bramboráky s kysaným zelím či houbová smaženice. Jídlo připravené s láskou pro vaše nejbližší je nejvíc!

 

 

Lenka