Jak utužit vaše přátelství?

Jak utužit vaše přátelství?

Najít tu správnou kamarádku je oříšek stejně jako mít štěstí na pana ideálního. Když už se vám to ale podaří, stojí před vámi úkol ještě o kapku náročnější. Přátelství si udržet. Jak na to a co tomu napomůže? To vám prozradí následující řádky!


 

Vládněte empatií

Jasně, z jejího nového objevu nemusíte šílet stejně jako ona. Pokud by k tomu opravdu došlo, mohl by to být vlastně ještě větší malér než by se mohlo zdát. Vyslechněte si, proč ji dotyčný imponuje, čím ji dostal, jaké bylo jejich první rande a zkuste si na něj udělat objektivní názor. Za prvé vaše drahá bude nadšená, že se s vámi mohla podělit o své zážitky a za druhé až přijde na problémy či neshody, tak ji můžete lépe poradit. Zabijte dvě mouchy jednou ranou a buďte tu jedna pro druhou. Holky sobě a v rámci přátelství opravdu nemůžete udělat víc.

Bacha na závist

Jsme jenom lidi a občas ta mrška může zavítat i do vašeho holčičího „svazku“. Vyšší riziko je tehdy, když vy jste pro danou chvíli v té horší situaci než kamarádka. Jindy byste se z jejich úspěchů jistě radovala. Když je člověk dole, tak nepotřebuje dvakrát slyšet, že druhý se má líp a líp. Začněte díky tomu totiž o sobě pochybovat a jste zase o kus blíže k propastnému pocitu osobní neschopnosti. V případě, že vám horší časy zavítají do života
a kamarádce zase ty dobré, utište palčivou závist a pocit ublížení ze strany osudu a normálně ji to přejte. Proč? Kromě jiných benefitů byla, je a bude karma pořád zdarma. Tak si ji nechtějte zkazit jen pro takovou nicotnost.

Drbání rozhodně ve dvou a společně

Nestěžujte si jedna na druhou té třetí, to nedělá dobrotu. Drby se šíří snad rychlostí světla a vesměs se pak jednoho dne donesou i k uším toho, kdo je hlavním námětem peprných klepů. Když chcete pomlouvat, tak společně. A pokud vám něco na kamarádce vadí, taktně a empaticky se jí svěřte. Vztah byť na přátelské bázi si také žádá bezchybnou komunikaci a péči. Umí být totiž křehký až dost.

Vzájemný přístav pro strýčka příhodu

Když tu druhou opustí přítel, nebo se jí příhodí cokoliv podobně traumatizujícího, přispěchejte na pomoc. Nabídněte společný oběd, procházku nebo dámskou jízdu s láhví červeného a kbelíkem zmrzliny.
Jen povzbudivá textovka rozhodně stačit nebude.

 

 

Lenka