Festival ženám letos již po druhé! Hrajte navíc o vstupenky

Festival ženám letos již po druhé! Hrajte navíc o vstupenky

Ženy, které inspirují tento svět


Festival Ženám, jehož druhý ročník proběhne již 30.11. v Praze, je inspirativní projekt nabitý ženskou energií a zajímavými osobnostmi. „Festival je prostorem pro sdílení příběhů a různých pohledů na témata, se kterými se dnešní ženy potýkají. Je také o propojování a vzájemné podpoře nejrůznějších ženských aktivit
a charitativních projektů, o nacházení osobní síly, odvahy,  vnitřní krásy a o radosti ze společného setkání (nemusíme za vším hledat jen informace),“ popisuje jeho zakladatelka Kateřina Krejčí. 

Role ženy ve společnosti, jak zkombinovat rodinu s kariérou anebo jakým způsobem v sobě probudit ženství jsou témata, o kterých se vždy bouřlivě diskutovalo. Podobné diskuse však probíhají většinou v uzavřených kruzích kolegyň a přátel anebo na sociálních sítích. Festival ženám je v tomto pohledu jiný. „Na našem pódiu se setkávají názory, projekty, myšlenky a filosofie žen, které by se za normálních okolností vůbec nesetkaly. Tato interakce pak přináší inspiraci a sílu všem zúčastněným,“ vysvětluje Kateřina Krejčí. „Nezaměřujeme se pouze na úspěšné ženy, jde nám především o sílu příběhu a osobnosti. Každá žena je výjimečná a často právě „normální ženy“ přicházejí s velmi inspirativními příběhy, jež ukazují, co všechno v životě zvládly a jaké výzvy zdolaly,“ dodává. V celkovém kontextu jde o posílení dnešní ženy, její úlohy v rodině i společnosti.

Ženy potřebují vidět konkrétní příklady jiných úspěšných žen, jejich zkušenosti a slyšet informace, které jim pomohou upevnit sociální a lidský status ve všech směrech.  Žena nabývá své sebevědomí a sebehodnotu nejlépe ve společenství jiných žen. „Záměrem festivalu je udělat svět lepším místem pro život. Když bude spokojená žena, bude spokojená její rodina a tím se stabilizuje i celá společnost,“ uzavírá Krejčí. Podzimní ročník, ale nebude výhradně jen o ženách. Vystoupí zde i tři muži, kteří sdílejí filozofii festivalu a poskytnou tak důležitý úhel pohledu opačného pohlaví.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na bohatý hlavní i doprovodný program. V hlavním bloku se představí například úspěšná podnikatelka a průvodkyně žen Martina Brandová, která vezme přítomné ženy s workshopem „Mrcha vs. hodná holčička“ na ráznou cestu k získávání odvahy, sebevědomí a finanční svobody. Dále úspěšná podnikatelka a personalistka českého původu Rostya Gordon-Smith nebo Eva Čejková, zakladatelka projektu www.zenysro.cz.   

Jak projit běžný život s duchovní realitou prozradí známá šamanka Karaimi a herečka Kateřina Kaira Hrachovcová se pak s hosty podělí o svých zkušenostech s ženskou sílou, soudržností a podporou. „Záleží jen na nás a naší vnitřní síle. My ženy jsme mezi sebou moc fajn a jako ženský kolektiv si můžeme pomoct. V jednotě je síla a proto bychom měly razit heslo – jedna za všechny a všechny za jednu.“

 

 

Vystoupení zhruba 15 hostů na velkém pódiu budou obohacena o workshopy, umělecká díla, živou hudbu, tanec, sdílení příběhů a projektů.

Podrobný program, více informací o vystupujících i možnost nákupu vstupenek najdete na: www.festivalzenam.cz.

 

 

 

Výherci:
Z. Trenčínská, V. Smolíková