Vyzkoušejte o víkendu skvělé drinky Schweppes

Vyzkoušejte o víkendu skvělé drinky Schweppes

Schweppesss. Bublinky až do dna


Slyšíte to? Ten zvuk, když otevřete limonádu Schweppes. Dělají ho bublinky, na které je čas krátký. Jsou stále stejné od doby, kdy je poprvé jejich tvůrce, Jacob Schweppe, vyrobil, a nepřestávají šumět dřív, než dopijete svůj drink. Můžeme vám nabídnout Gin & Tonic? Anebo Moscow Mule?

Pokaždé, když si namícháte jeden ze dvou oblíbených koktejlů, vydáte se zároveň na cestu do historie bublinek. Ta nealkoholická půlka Gin & Tonicu byla totiž jednou z prvních ochucených perlivých limonád na světě a přišel s ní právě Schweppes. Kouzlo chininu, který dává Indian Tonicu jeho signifikantní hořkost, objevili už britští kolonialisté – s oblibou ho užívali pro jeho léčebné antimalarické účinky, nejraději právě v kombinaci s ginem
a citronem pro lepší chuť. Po návratu do rodné Anglie se stala receptura velkým hitem v celém Spojením království a pak i všude jinde. Je velkou zásluhou Schweppesu, že tento koktejlový drink i čistou limonádu pro dospělé milujeme už více než 235 let.

Zázvorový Ginger Ale, nezaměnitelná složka Moscow Mule, byl druhou příchutí v portfoliu značky, která doslova změnila svět. Na jejím začátku stál švýcarský vynálezce Jacob Schweppe a jeho revoluční objev – výroba sodovky. Sám mistr si za svého života užil slávu pouze s čistou sycenou vodou, jež byla ve své době vnímána jako medicína na předpis a nápoj pro bohaté. Jeho poklad však od roku 1783 ani trochu nevyšuměl, a tak Schweppes pokračoval v tvorbě a servírování dalších a dalších novinek, nejkvalitnějšího složení a dokonale vyvážených chutí. Chinin, zázvor, citrusy, bitter, ve svých čistých klasických formách a v případě řady Schweppes Premium Mixers i s kořením... Dospěli jste k té své?

„Dobrý koktejl se skládá z detailů. Kvalita bublinek i vonných a chuťových esencí jsou jedny z nich. Když doma sáhnete po Schweppesu, můžete si být jistí, že váš drink se bude nejvíce blížit tomu, který si dáváte ve svém oblíbeném baru. Ať už patříte mezi ty, kdo si rádi pomalu a elegantně vychutnávají svěží Gin & Tonic, anebo vás baví překračovat vlastní hranice a saháte spíš po dnes neméně populárním Moscow Mule. Sám mám moc rád oba, v zimě možná kombinaci vodky a Ginger Ale o maličko víc,“ vzkazuje český barman roku 2018 a zástupce ČR v Schweppes Signature Programu 2019 Robert Weiss, jehož drinky si můžete užívat ve vyhlášeném Apotheka Cafe Baru v Českém Krumlově.

 

Na zdraví a na ty, kteří dospěli. K vlastní chuti.

 

Gin & Schweppes

Co na to:
50 ml ginu

kousek limetky
200 ml Schweppes Indian Tonic
kostky ledu

Jak na to:
Naplňte sklenici až po okraj kostkami ledu. Přelejte je svým oblíbeným ginem. Vymačkejte kousek limety
a vhoďte ji do sklenice. Přidejte Schweppes Indian Tonic.Moscow Mule

Co na to:
60 ml vodky
2 citrony
100 ml Schweppes Ginger Ale

Jak na to:
Mosazný hrneček nebo sklenici naplňte do poloviny kostkami ledu. Na led vymačkejte šťávu z citronů.
Do sklenice hoďte dílky citronů. Přidejte vodku a dolejte Schweppes Ginger Ale.