Jak na trvalé odstranění chloupků v obličeji?

Jak na trvalé odstranění chloupků v obličeji?

Chloupky v obličeji se nejčastěji nachází nad rty, na bradě a mezi obočím. Patříte-li mezi ženy, kterým rostou chloupky tmavší, jistě vás jejich výskyt dokáže dost potrápit. Nabízí se řada metod, jak se jich zbavit. Ne všechny jsou ovšem efektivní.


Nejlevnější a nejrychlejší způsob

Žiletka je nejrychlejší cestou, jak dosáhnout odstranění chloupků v obličeji během okamžiku. Navíc se jedná o velice levné řešení, které výrazně nezatíží peněženku. Chloupky holíme nejlépe po sprchování, když jsou ještě měkké. Strojkem s jedním až dvěma břity po daném místě přejíždějte pouze jednou, po holení aplikujte hydratační krém. Tato metoda má ovšem řadu proti. Prvním z nich je velice krátkodobý efekt, neboť chloupky začnou opět růst za 1-2 dny. Dále hrozí riziko poranění a narušení ochranného filtru pleti.

Škubněte

Řeč je o použití vosku či cukrové pasty. Tato metoda je nejvhodnější u chloupků o délce 2-3 mm. Na dobu 4-6 týdnů budete mít od chloupků pokoj, poté se zase začnou objevovat. Řada žen tento styl epilace zavrhuje, neboť při nesprávném provedení může být velmi bolestivá. To platí zejména pro manipulaci s horkým voskem, kde je zvýšené riziko popálenin. Některé chloupky se neodbornou epilací mohou rovněž zanítit.

Svěřte se technice

Dalším rozšířeným pomocníkem pro odstranění chloupků jsou epilátory speciálně navržené pro obličejové partie. Ergonomický tvar jejich hlavice se křivkám obličeje snadno přizpůsobí, období bez chloupků dosahuje až 4 týdnů. Při požívání epilátorů však musíte být obezřetní, nebezpečí poranění je vysoké. Také může dojít k nežádoucímu podráždění pokožky.

Epilátory vyšší úrovně

Pro domácí použití se hojně využívají IPL epilátory pracující na principu fotoepilace, kdy jsou ničeny buňky vlasového váčku. Zdálo by se, že se v tomto případě už skutečně jedná o trvalé odstranění chloupků. Bohužel, ani tato metoda není 100% účinná. Fotoepilací se působí pouze na chloupky v růstové fázi. Znamená to, že je nutné několikrát ročně ji opakovat. Růstový cyklus chloupku se pohybuje v rozmezí 18-24 měsíců.

Laserové odstranění chloupků

Konečně se dostáváme k metodě, která vás nežádaných chloupků zbaví skutečně natrvalo. Laserová epilace se využívá nejen v obličeji, ale též na dalších citlivých místech jako jsou třísla či podpaží. Laserový paprsek cílí do vlasového folikulu, kde s 92% úspěšností zničí kořínek. Poradí si se všemi druhy chloupků, nehledě na jejich tloušťku, tvar či barvu. Díky tomu, že se radiofrekvenční energie dostane hlouběji do pokožky, má odstranění chloupků trvalý efekt.

 

Zdroj: www.dermaestet.cz.

 

Přehled metod odstraňování chloupků včetně jejich efektivity

Metoda holení             Trvanlivost

holící strojek                   1-2 dny 
cukrová pasta                 4-6 týdnů
vosk                                  4-6 týdnů
epilátory                          4 týdny
IPL epilátory                    18-24 měsíců
laserová epilace              na vždy