Smyslná aromaterapie - vůně, sex a doteky

Smyslná aromaterapie - vůně, sex a doteky

Již od dob starověkého Babylonu je známo, že vůně navozují romantickou atmosféru, a parfémy a květiny jsou dodnes oblíbeným dárkem mezi milenci. Kleopatřino svádění Marka Antonia bylo pečlivě zosnováno: podlaha byla pokryta kobercem okvětních plátků růží a vzácné


Již od dob starověkého Babylonu je známo, že vůně navozují romantickou atmosféru, a parfémy a květiny jsou dodnes oblíbeným dárkem mezi milenci. rs_Smyslna aromaterapie Corbis-CRBR003651 Kleopatřino svádění Marka Antonia bylo pečlivě zosnováno: podlaha byla pokryta kobercem okvětních plátků růží a vzácné exotické vůně byly využity všemi myslitelnými způsoby – dokonce i plachty její lodě byly smočeny v parfému, aby i vítr ohlašoval její příjezd.

rs_Smyslna aromaterapie Corbis-42-15252538Čich je pro naši erotiku nepostradatelný

Feromony jsou chemické látky vylučované v lidském potu, které působí jako to největší dráždidlo sexuální přitažlivosti. Vůně květin a bylin jsou ekvivalenty feromonů, které jsou neodolatelné pro ptáky a hmyz a jsou stejně přitažlivé i pro lidi. Přírodní aromatické oleje můžeme využít k relaxaci, zbystření smyslů a k navození milostné láskyplné nálady.

Přírodní esence

V dnešní moderní, přetechnizované a uspěchané době nemusíme být konzumenti syntetických vůní v podobě parfémů, intimních gelů či jiných chemicky zpracovaných prostředků k potěšení našich smyslů, ale můžeme si dopřát čisté přírodní esence, které vás překvapí svojí silou! Vůně pro zesílení prožitku ze sexu a intimity můžeme použít ve formě tepné koupele, do aromalampy, jako parfém nebo masážní olej. Spojení dotyku, teplého oleje a smyslné masáže rozproudí energii ve vašem těle i mysly a dá vašemu sexuálnímu životu nový rozměr. rs_Smyslna aromaterapie Corbis-42-27903356 Muže potěší masáž hýždí, vnitřních stehen, plosek nohou, krku a vlasové části hlavy. Doteky a rytmus masáže vedťe zvenku, od spoda nahoru, do středu. Síla našich doteků může být větší, hlavně na jangové-zadní straně těla. Ženy uvolní a rozehřeje jemný dotyk na zádech, šíji a krku. Doteky vedťe jemně ale jistě, můžete masírovat také dlaně, prsty, vnitřní stranu předloktí, loketní jamku… Pokud žena cítí důvěru a plně se vám oddá, masírujte její břicho, hrudník, klín, tak se dostanete k jejímu středu, k podstatě Ženství. Vzájemná intimita a hloubka vašeho prožitku přesáhne hranice dosud poznaného. Intimní zóny můžete také laskat vonným olejem, který musí být dostatečně naředěný ( éterické oleje v nosném oleji) a vyhnout se éterickým olejům z citrusů, máty, pepře, zázvoru, rozmarýnu apod.

rs_Smyslna aromaterapie Corbis-42-15252540Afrodisiakální éterické oleje:

Jasmín: Nazývaný “královna noci” má opojnou intenzivní květinovou vůni, která zvyšuje důvěru a vytváří exotickou atmosféru Ylang-ylang: “květina květin” uklidňuje, povznáší, pomáhá vyjádřit potlačené pocity, doporučuje se mísit s citrusy Santalové dřevo: Dřevitá, sladká a exotická vůně s kořeněným nádechem, rozpouští stres, úzkost, svázanost, ostýchavost Neroli: Svěží a sladká vůně, uklidňující a povznášející, mírné a nevtíravé afrod., inspiruje a probouzí vynalézavost Pačuli: Těžká, smyslné vůně podporuje mužnost, sebevědomí a odvahu Růže: “královna květin” dokonalá, jemná, konejšivá vůně harmonizuje a otevírá srdce, podporuje ženskost a smyslnost, probouzí jemnou čistou energii lásky v té nejčistší podobě Většina afrodisiakálních olejů spolu dobře ladí, nemíchejte jich však příliš mnoho dohromady. Můžete také použít ostré kořeněné exotické vůně – např. černý pepř, zázvor, kardamon, skořici či cedrové dřevo. Užívejte je střídmě, jsou velmi silné a účinné. Pusťte opojné vůně do svých ložnic a nechte se překvapit jejich silou a mocí! Text: Jana Fridrichová