Aby vaše ruce v zimě netrpěly

Aby vaše ruce v zimě netrpěly


Ruce si zaslouží péči samozřejmě po celý rok. S příchodem chladného počasí je však zejména pokožka rukou vystavena každoroční zkoušce odolnosti. Ruce jsou v zimě často nejméně chráněnou částí těla, zkrátka, rukavice se dají zapomenout snadněji, než třeba boty. Jak tedy pečovat o ruce tak, aby i v mrazech zůstaly hebké?


1. Krém

Správný krém je základní výbavou pro zimní dny. Ideálně by měl obsahovat dostatečný podíl olejů, které pokožku vyživí a dodají jí hebkost. Nejčastěji se můžete setkat s krémy, které obsahují mandlový, avokádový nebo třeba arganový olej. Pokud chcete vyzkoušet něco ještě trochu exotičtějšího, máslové krémy na ruce
od značky Sabon obsahují vzácný mučenkový olej.

 

Máslový krém na ruce Sabon s vůní zázvoru a pomeranče, 390 Kč


2. Zábal

Různé masky a zábaly používáme pravidelně na obličej i vlasy. V zimě doporučujeme “zabalit” jednou týdně
i ruce. Můžete využít obyčejný nahřátý olivový olej, do kterého na pár minut ponoříte ruce a po vyjmutí je ještě nechte olej absorbovat v rukavicích. Nemáte-li na olejové experimenty doma prostor, zkuste si zajít na parafínový zábal, který ruce zvláční a úžasně prohřeje.

 

Hydratační rukavice Sabon, 180 Kč


3. Peeling

Správně provedený peeling odstraní odumřelou kůži a pomáhá pokožce se lépe regenerovat. Vše, co potřebujete k perfektnímu peelingu máte pravděpodobně už doma. Za vyzkoušení určitě stojí kombinace kokosového oleje a jemně namleté kávy, která vás povzbudí svou vůní a pokožku dokonale prokrví.

 

Více na www.sabon.cz