Východní kosmetika přináší inspiraci netradičními ingrediencemi v pleťové kosmetice

Východní kosmetika přináší inspiraci netradičními ingrediencemi v pleťové kosmetice


Asiatky prostě vědí, co je pro pleť nejlepší. Tajemství jejich krásy spočívá v tisíci lety prověřených přírodních recepturách a dostatečném odpočinku. Mucin aneb hlemýždí sliz, housenice čínská nebo mořský ježek jsou ve východní kosmetice naprosto běžné složky pleťových krémů a sér. V čem jsou prospěšné a proč na ně Asiatky nedají dopustit? Inspirujte se altajskou, tibetskou nebo čínskou medicínou i vy a vyzkoušejte kosmetiku od značky tianDe, která čerpá sílu z léčivých bylin rostoucích ve vysokých nadmořských výškách.

Šnečím slizem proti vráskám i popáleninám

Už jste někdy slyšela o blahodárných účincích hlemýždího slizu? Hlemýždí kosmetika ve světě zažívá ohromný boom a postupně se tento trend dostává i do Česka.  V některých pražských salonech si již můžete vyzkoušet ošetření, během něhož vám přiloží plazící se živočichy přímo na očištěný obličej. Připadá vám to děsivé? Možná byste měla překonat předsudky. Vyplatí se to!

„Mucin, který vzniká mezi ulitou a tělem drobného plže, má výborné regenerační a hojivé účinky. Obsahuje velké množství kolagenu a elastinu, které skvěle fungují proti stárnutí pleti,“ vysvětluje Renata Králová ze společnosti tianDe a dodává: „Dále šnečí mucin obsahuje kyselinu glykolovou a hyaluronovou. Kyselina glykolová odstraňuje odumřelé buňky z povrchu kůže. Stává se tak pomyslným katalyzátorem účinných látek, jež se do pokožky lépe vstřebávají. Kyselina hyaluronová zase pokožce dodává potřebnou hydrataci a zajišťuje její pružnost.“ Šnečí sliz je dokonalým pomocníkem každé ženy, protože kromě vyhlazení vrásek vám pomůže vyléčit akné, jizvy, bradavice a v pokročilém věku i stařecké pihy nebo strie.

NÁŠ TIP: Vícefunkční krém na oči s mucinem hlemýžďů od tianDe obsahuje až 75 % hlemýždího mucinu.
Cena (50 g): 656 Kč. 


Dosáhněte dlouhověkosti s housenicí čínskou

Věděli jste, že můžete dosáhnout dlouhověkosti? V nadmořských výškách tibetských, čínských a nepálských hor totiž roste housenice čínská neboli Cordyceps. Jedná se o druh houby parazitující  na larvách hmyzu, zejména motýlů, které jí slouží jako zdroj živin. Pro Číňany byla housenice čínská velmi vzácnou houbou.Věřilo se, že její konzumací získají lidé vitalitu, dosáhnou dlouhověkosti a zabrání nemocem.

Housenice je svým složením jedinečná a má schopnost posilovat imunitní systém, snižovat cholesterol, navíc posiluje celkovou fyzickou a psychickou kondici člověka. Nejčastěji se výtažek z houby využívá v kosmetice, kde zpomaluje a oddaluje proces stárnutí. „Tato cizopasná houba je bohatým zdrojem betaglukanů, minerálů, stopových prvků i vitaminů. Chrání buňky před poškozením, a tím zachovává pleť pružnou, vláčnou a hladkou,“ objasňuje Renata Králová.

NÁŠ TIP: Peeling na pleť z tibetských bylin s výtažky z housenice, šafránu a aloe vera od tianDe.
Cena (75 g): 223 Kč. 


Výtažek z mořského ježka zastavuje stárnutí pleti

Chcete dopřát své pleti pocit luxusu a čistě přírodní péči? Cesta k mladistvé pleti vede přes biologicky aktivní výtažky z mořského ježka, který je opravdovým klenotem mezi mořskými živočichy. Jeho život je v jedné věci unikátní. V průběhu dospívání se mořský ježek přestává měnit a dál již nestárne. Jeho schopnosti zastavit běh času využívá i luxusní kosmetika pro omlazení pleti.

Mořský ježek je bohatý na vitaminy А, B, D, E a K, bílkoviny, lipidy a obsahuje celkem až sedmnáct aminokyselin. „Nejcennější složkou mořského ježka jsou jeho jikry, které obsahují dvacetkrát více vitaminu A než kořen ženšenu. Díky bohatému složení má výtažek z mořského ježka neuvěřitelně silné regenerační účinky, napomáhá navrátit pokožce pružnost, snižuje otoky a ochabnutí pleti,“ vyjmenovává benefity Renata Králová. Krémy a séra, která obsahují výtažky z mořského ježka jsou skutečnou vitaminovou bombou pro naši pokožku.

NÁŠ TIP: Pleťová maska z mořských ježků a řas od tianDe. Cena (6 g): 202 Kč. 

 

Soutěžte o kosmetické produkty z východního Altaje

Soutěžte s námi o balíček produktů obsahující netradiční ingredience (hydratační sérum a pleťová maska s výtažky z mořského ježka, hydratační krém a čisticí tonikum s housenicí a krém na ruce s hlemýždím mucinem).

 

 

Všechno dostupné na www.eshop-tiande.cz.