Dovolená Norsko: Poznejte Bergen, Preikestolen a fjordy

Dovolená Norsko: Poznejte Bergen, Preikestolen a fjordy

Přemýšlíte už nad tím, kam v novém roce vyrazíte na dovolenou? Co takhle jednou pro změnu místo tropických destinací vyzkoušet něco jiného? Norsko nabízí turistům nevšední podívanou.


 

Norsko letecky s průvodcem

Norsko je země disponující nádhernou přírodou, kterou stojí za to vidět v kterémkoliv ročním období, tudíž vůbec nezáleží na tom, kdy na dovolenou chcete jet. Jestliže toužíte po aktivní dovolené, kdy se nebudete jen někde válet, ale navštívíte všechny zajímavosti a přírodní úkazy, co se v této zemi nacházejí, je nejlepší vsadit na zkušeného průvodce. Toho vám poskytne například společnost ViaMarpi, s.r.o., jež se na zájezd Norsko přímo specializuje.

Konkrétně jde o zájezdy o délce 8 dní, přičemž ubytování a stravu máte zajištěnou, případně si můžete uvařit něco svého. Hned ze začátku navštívíte město Bergen, jež proslulo svými typickými barevnými domečky. Místo se nachází na západním pobřeží, kde naleznete nádherné fjordy. Ačkoliv se jedná o město proslulé častým deštěm, rozhodně stojí za návštěvu.

Vyhlídka ze skalního útesu

Kromě Bergenu však dovolená Norsko společně s ViaMarpi nabízí mnohem více zážitků. Vynechat nemůžete samozřejmě ani Oslo, výletní plavbu mezi ostrovy Oslofjordu, anebo tamní národní parky společně
s uchvacujícími vodopády. V neposlední řadě je třeba ještě zmínit Preikestolen, neboli jinak řečeno Kazatelnu. Jedná se o obrovskou vyhlídku ze skalního útesu, co vám bezpochyby vezme dech svojí energií.

Přestože se jedná o značné množství zážitků, nemusíte se bát, že byste dovolenou nezvládli, ani když nejste příliš fyzicky zdatní. Důležitá je pohoda a dostatek času na jednotlivé lokality. Pro náročnější jedince, co touží po více adrenalinu, nabízí společnost možnost naplánovat si individuální túry. Na své si tím pádem přijde vážně každý.