Zima prověří imunitu našich dětí. Nezapomínejme proto na správnou prevenci

Zima prověří imunitu našich dětí. Nezapomínejme proto na správnou prevenci


Se zimním obdobím jsou spojena nejrůznější onemocnění. Přechody ze zimy do vytopených místností, posmrkávající a pokašlávající lidé, to všechno může oslabit imunitu našich dětí. Aby se mezi nimi nešířily bakterie a viry rychlostí blesku, je dobré myslet na správnou prevenci.


 

Aby imunitní systém pracoval na plné obrátky, je nutné jeho funkci podpořit pravidelným pohybem, otužováním, a hlavně pomocí vhodného jídelníčku, který by měl být pestrý a plný ovoce a zeleniny. Kromě vitaminů
ale existují i další látky, které mohou tělu pomoci. Patří sem například betaglukany. „Betaglukany jsou přírodní imunomodulátory, které aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ upřesňuje profesor Václav Větvička, prezident Mezinárodní společnosti pro výzkum glukanu.

Betaglukany jsou proto v tomto období vhodnou prevencí. Imunitu je dobré posilovat neustále, protože čím silnější imunitní systém naše dítě má, tím vyšší bude jeho odolnost vůči bacilům.

Ideálním doplňkem stravy je například Betaglukan JUNIOR, s vitaminem C a zinkem. Vitamin C přispívá
k normální funkci imunitního systému a zinek k udržení normálního stavu pokožky, vlasů a nehtů. Každá tobolka obsahuje také 100 mg kvasničných betaglukanů, jejichž čistota je více než 80 %. Betaglukan JUNIOR 100 mg je vhodný pro děti již od 3 let.

Více na www.pripravky-apotex.cz.  

 

 

 Jedná se o doplněk stravy.