Stavba garáže v zimě? Super nápad!

Stavba garáže v zimě? Super nápad!


Zatímco u zděných garáží je zima zpravidla časem, kdy se nestaví, u dřevěných to neplatí. Dokonce existuje
i několik důvodů, proč se dřevěná garáž staví v zimě rychleji a levněji, než v létě.

 

Proč se v zimě vyplatí?

Řekneme to bez obalu. Asi nejdůležitějším argumentem pro stavbu dřevěné garáže v zimě je fakt, že Pineca.cz, česká pobočka jednoho z největších výrobců montovaných dřevostaveb v Evropě, dává podzimní a zimní slevy. Vzhledem k tomu, že dřevěná garáž se dá stavět i v mrazu, nic tomu nebrání. A sehnat pracovní sílu v zimě je
i mnohem snazší – nemusíte na pracovníky tolik čekat, prosit, přeplácet je z jiných staveb – přes zimu jsou častěji doma.

 

Jak se o ni starat?

Když už vám na pozemku stojí vaše vysněná dřevěná garáž se zázemím či dřevěná dvougaráž, musíte ji před zimou trochu zabezpečit. Jde především o vodu, která když na dřevo (stejně jako na zděné materiály) teče dlouhodobě, poškozuje je. A proto novou stavbu zkontrolujte podrobně shora až dolů, jestli je krytina správně uchycena a nehrozí průsak, jestli v okapech nezůstaly nějaké zbytky či listí, které by je mohly ucpat a jestli jsou stěny a celá konstrukce dobře ošetřeny impregnačním nátěrem. Pak už jen stačí namazat důkladně panty dveří nemrznoucím mazivem a zabezpečit, aby se, když pořádně nasněží, našel někdo, kdo vysokou vrstvu sněhu ze střechy garáže stáhne dolů. Pak vám dřevěná garáž vydrží desítky let.

 

Dřevěné garáže: jak vybrat tu nejlepší?