Vydejte se s námi do nového wellness hotelu Chalupa a poznejte krásy Šumavy

Vydejte se s námi do nového wellness hotelu Chalupa a poznejte krásy Šumavy

Šumava je pohoří, které má milovníkům přírody a sportu vždy co nabídnout. Tak je to i v obci Prášily, kde nedávno otevřeli nový wellness hotel Chalupa. Jeho jednoduchý horský styl vévodí soukromé botanické zahradě. Příjemně prostorné pokoje doplňuje přístup do vlastního wellness s téměř dvacetimetrovým bazénem.


 

Znovuzrozená obec Prášily zažívá od 90. let svůj novodobý rozkvět. Dříve odříznutá od světa železnou oponou a vojenským újezdem je nyní obklopena nádhernou přírodou. Dojet do horské vsi usazené uprostřed luk až pohádkově obklopených okolními lesy je možné od Srní, Hartmanic nebo i odbočkou z hlavní silnice na Železnou Rudu.

Přivítá vás zelení prodchnutá víska a horské stavby různého stylu. Svou novotou mezi nimi upoutá wellness hotel Chalupa. Jeho moderní dřevěný horský design se odráží i v interiérech společných prostor a pokojů dvou typů. Dvoulůžkové pokoje i dvoupokojová apartmá se 4 lůžky jsou nadstandardně vybaveny. V každém se nachází vlastní WC se sprchovým koutem, minibar, trezor, TV, WiFi a vlastní balkon. U objektu je kamerami hlídané parkoviště pro hotelové hosty a restauraci je možné večer proměnit ve velkou společenskou místnost.

Velkou předností hotelu je vlastní wellness zóna. Hotelový bazén láká ke koupání nejen svými rozměry 18×9 m, ale i 12 masážními tryskami, protiproudem či masážním chrličem. K odpočinku je možné využít vyhřívanou lavici. V suterénu se však můžete zahřát ještě důkladněji ve finské sauně a parní kabině a pak se osvěžit zážitkovou sprchou s tryskami, chrličem a ochlazovacím kyblíkem.

Okolí Chalupy je doslova nabito příležitostmi užít si na Šumavě každý den. Klasikou je v létě možnost vydávat se na kratší či delší výpravy za krásami přírody a výhledy z horských kopců. Turistické trasy odtud vedou hlavně k jezeru Laka, Prášilskému jezeru a na horu Poledník s rozhlednou (1 315 m). V zimě lze pak horské svahy zdolávat na nedalekých sjezdovkách, nebo se projíždět po rozmanitých běžeckých tratích.

Ovšem samotné Prášily nabízejí také spoustu lákadel. Místu se pro množství aktivit, nabídku pěkného ubytování a chutného pohoštění říká Prášilský ráj. Wellness hotel Chalupa je například zasazen do soukromé botanické zahrady, nejvýše umístěné v celé republice, kde nechybí ani ptačí dům, jezírka s rašeliništi
a květenou. Ve zdejším Archeoparku se návštěvník může vžít do kůže Keltů, procházet se mezi jejich příbytky
a zkoumat, jak jednoduše a promyšleně šlo stavět už za dávných dob.

Lákavé bude jistě také pozorovat o kus dál prohánějící se bizoní stádo nebo si ověřit vlastní pohybové dovednosti v lanovém parku. Za odměnu pak přijde vhod pozorovat svět z toho nejkrásnějšího úhlu – koňského hřbetu a projet se zákoutími Prášil na koních plemene Hafling, pocházejících z tyrolských Alp.

 

KONTAKT
Wellness Hotel Chalupa, Prášily 174, Prášily
www.hotelchalupa.cz , www.prasilskyraj.cz, FB