Máme pro vás tipy na víkendové brunche

Máme pro vás tipy na víkendové brunche


Pozdní snídaně jsou čím dál oblíbenější víkendová aktivita. S kavárnami, kde si můžete v klidu vychutnat dobrý brunch a kvalitní šálek kávy, se roztrhl pytel. Inspirujte se místy, která uspokojí nejen vaše chuťové pohárky, ale potěší také milovníky designu.

 

Na brunch a moderní kuchyni do Café Elektric

Potřebujete-li se odreagovat od venkovního ruchu a starostí, zajděte do Café Elektric. Restaurace se nachází
v samotném srdci Prahy přímo v Kolowratském paláci a nabízí jídla inspirovaná mezinárodní kuchyní. Specialitou jídelního lístku jsou každodenní brunche a zaměření na zdravá jídla.  To vše je podtrženo historickou atmosférou 20.let z filmu Café Elektric. jehož autorem byl významný filmový producent, zakladatel rakouského filmového průmyslu a automobilový závodník, Alexander Kolowrat-Krakowský zvaný „Saša“ - prastrýc Francescy Kolowrat, která stojí za konceptem Café Elektric. “V bohatém menu najdete masové, vegetariánské i veganské pokrmy, které uspokojí všechny vaše chutě. Mezi oblíbená jídla se řadí například matcha lívance, buddha bowl a nebo také burgery ,” popisuje Francesca Kolowrat.

 

Za designem do SmetanaQ

V designové kavárně Smetanaq na Smetanově nábřeží si přijdou na své nejen nadšení kávomilci, ale také fanoušci kultury a umění. Pod jednou střechou zde najdete kavárnu, galerii, kde se konají různé přednášky a semináře, a také obchod, který reprezentuje to nejlepší z českého módního a interiérového designu. Nad šálkem dobré kávy si navíc můžete vychutnávat dechberoucí výhled na Pražský hrad a Karlův most.

 

Na avotoast do CoffeeRoomu

Vinohrady jsou mekkou kaváren a bister. Jedinečný genius loci této čtvrti láká na víkendové brunche snad všechny mladé Pražany. Vyhlášený je espresso bar CoffeRoom. přímo na Korunní ulici, který je sice maličký, ale jeho autentičnost tím netrpí. CoffeeRoom. nabízí svým zákazníkům výběrovou kávu a snad nejlepší avokádový toast v Praze. Za ochutnání také stojí banánový chléb s domácím burákovým máslem, banány, vlašskými ořechy a javorovým sirupem. Mňam!

 

Odměna po shoppingu v Bistro Mondieu

Uvolněná a nezapomenutelná atmosféra, milá obsluha a jídla připravovaná z čerstvých a kvalitních surovin od místních dodavatelů, takové jsou hlavní znaky Mondieu. Moderní mezinárodní menu s francouzským vlivem je zde připravováno podle tradičních receptur a nabízí i možnosti pro vegetariány a vegany. Milovníci sladkého jistě ocení ručně vyráběné dezerty, které jsou podávány vždy čerstvé. Pochutnat si zde můžete na rozmanitých celodenních snídaních, salátech, burgerech, ale i speciálních denních menu. Síť bistro kaváren Mondieu otevřela svoji první pobočku v České republice, v pražském Westfield Chodov.