Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně


 

Světlé barvy na stěnách, kostkované přehozy, nábytek z masivu, květinové detaily, ale hlavně pohoda a klid. To je rustikální styl. Toužíte přenést atmosféru domovů našich babiček a dědečků i k vám a navrch přidat nádech luxusu? Tak se pohodlně usaďte, do porcelánového hrnku si nalijte bylinkový čaj a nechte se unést tímto výjimečným stylem.

Ne pro každý byt či dům se hodí velká okázalá kamna či krb, ale alespoň prvky rustikálna je možné s jistou dávku citu a vkusu přenést klidně i do bytu v panelovém domě. Jak na to? Zaměřte se na detaily a přírodní materiály. Dřevěná police s malovaným porcelánem, kostkovaný přehoz přes postel, neuvěřitelně pohodlná pohovka zdobená polštářky a k tomu komoda, která dýchá starými časy, to potěší každou romantickou duši.

Rustikální styl je snaha o autentičnost – to, že je nábytek starší, nevadí, ba právě naopak. Vyzdvihněte jeho trochu oprýskaný vzhled. Ten přece naznačuje, že má za sebou bohatou historii.

Rustikálního stylu lze docílit i drobnostmi – tak například bavlněné pytlíky naplněné bylinkami nejen, že provoní byt či dům, ale také ozdobí stěnu. Umělé kožešiny místo koberečku před pohovkou navodí příjemnou atmosféru a rostliny v keramických květináčích to celé ještě podtrhnou. Zapomeňte však na kaktusy či jiné sukulenty, ty se k rustikálnímu stylu nehodí. Lepší volbou budou obyčejné pokojové květiny, nebo bylinky, které můžete rovnou využít i při vaření.

Nechcete-li se spokojit pouze s detaily, ale rádi byste do toho šli naplno, můžete přeměnit místnosti jednu po druhé. A kde jinde začít než tam, kde bylo již od pradávna centrum všeho dění – v kuchyni. Rustikální kuchyně na míru dělá v okolí Brna třeba firma Hezká kuchyň s.r.o. Nemusíte se tedy bát, že do atypického prostoru vaší současné kuchyně nebude nová linka pasovat. A stejně tak, jako za starých časů vydržel nábytek i několik generací, o kvalitu použitých materiálů se s Hezkou kuchyní s.r.o. nemusíte strachovat.