Hledáte inspiraci: Využijte návrat módního trendu motýlků pro ženy

Hledáte inspiraci: Využijte návrat módního trendu motýlků pro ženy

Už jste letos viděli motýly? Barevní poslové jara již krášlí zahrady i louky – a často také nejen pánské, ale i dámské košile. Trend motýlků pro ženy se totiž opět vrací do módy – inspirujte se a vneste jarní hravost do formálního oblečení i do outfitu pro volný čas.


 

„Když to vypadá dobře na mužích, musí to na ženách vypadat ještě lépe!“ Přesvědčte se o pravdivosti toho hesla a přestaňte motýlky jen zdálky obdivovat na pánských krcích. Vždyť kdy jindy si pořídit prvního dámského motýlka, než právě teď?

Dámské motýlky jako symbol emancipace, ale i ženskosti
Až do 20. let 19. století byl motýlek čistě pánskou záležitostí. Pak jej ale začaly nosit filmové hvězdy Marlene Ditrich a Katharine Hepburn, které se rozhodly vyměnit dámské šaty a kloboučky za obleky a klobouky v pánském stylu. Jejich vzor pak následovaly stovky emancipovaných žen, rozhodnutých zbavit se nepohodlných korzetů i nepraktických dlouhých vlasů a vnést do svého šatníku prvky pánské módy, které zdůrazňují ženskou rovnoprávnost.

Ve 20. století se dámské motýlky stávaly středem pozornosti především díky módním návrhářům, jako byl Yves Saint Laurent, jehož hedvábný motýlek pro ženy je dodnes legendárním módním kouskem. Ze současných světových celebrit učarovalo nošení motýlků například anglické modelce a návrhářce Alexe Chung, která často využívá pánské doplňky ke zvýraznění své ženské elegance.

 

Kam a v čem vyrazit s dámským motýlkem?
S motýlkem na krku můžete vyrazit téměř kamkoliv a v čemkoliv. Motýlek dodá ženskost a eleganci formálnímu outfitu a originálně oživí oblečení pro volný čas. Výborně se hodí k šatům, k halence i tričku a samozřejmě i ke košili v dámském kostýmku. Dbejte jen na to, aby motýlek dobře vynikl a neztratil se v záplavě dalších doplňků nebo detailů.


Podtrhněte svůj look motýlkem s květinovými vzory Otto Kilian

Šaty či halenka s výrazným květinovým vzorem se pro formální příležitosti příliš nehodí. Jarní a letní look si však můžete dopřát i v jednobarevném formálním oblečení – stačí jen vyměnit náhrdelník za květinový motýlek Otto Kilian, který působí jemně a decentně, ale zaručeně zaujme na první pohled.

 

 

www.ottokilian.cz