Lepší bydlení nabízí nábytek na míru

Lepší bydlení nabízí nábytek na míru


 

Zejména ten, kdo si pořídil trvalé bydlení, se kterým již počítá na celý život, by se neměl spokojit se zařízením sestaveným z nesourodých kousků nábytku, jež se mu během života nasbíraly. Jsou zdrojem disharmonie, nepořádku, a i ve velkém bytě či domě navozují pocit nedostatku prostoru.

Nenechte se zlákat při zařizování nového či nově zrekonstruovaného bydlení nábytkem, který „jakž takž“ sedí velikostí do vašich prostor a „zhruba“ mu stylově i barevně odpovídá. Zapomeňte na kompromisy a vybudujte si dokonalé bydlení, které je nadčasové a na celý život.

Dokonalá kuchyně je ta, kde se počítá s každým milimetrem

Typickým příkladem je kuchyně. Právě v ní se počítá každý milimetr. Nejen kvůli tomu, že se hodí třeba jako odkládací prostor, ale zejména proto, že je zdrojem nepořádku v kuchyni. Linka, která končí ze strany 10 cm od zdi, vrchní skříňky, jež mají nad sebou 20 cm zbytečného prostoru – to vše jsou místa, která snižují využitelnost potenciální odkládací plochy a ztěžují úklid. Na první pohled poznáte, když kuchyňská linka nezapadla do prostoru tak, jak měla.

TIP: Kuchyně fotogalerie – podívejte se, jak může kuchyně na míru vypadat.

Nábytek na míru jako standard

Z výše uvedených důvodů se nábytek na míru stává standardem. Dalším důvodem je i propojování kuchyní s obytným prostorem. Je nutné, aby nám kuchyňská linka, jídelna a obývací pokoj spolu dokonale ladily. Proto je stále běžnější, že požadavek na kuchyni na míru se rozroste u stejného dodavatele o výrobu dalšího nábytku tak, aby byl s kuchyní sladěn do jednoho celku.

Uklizené znamená vestavěné

Dalším důležitým nábytkovým kusem, který by měl být vždy na míru, jsou skříně. Vestavěné skříně poskytují stejný komfort jako kuchyně na míru. Nabízí více prostoru bez mrtvých a na špínu citlivých koutů. Současně umí prostor prakticky zvětšit i personalizovat. Snadněji si nadefinujete, jaké má mít skříň vnitřní uspořádání, ale též venkovní tvar či dezén. Standardem bývají posuvné dveře, které šetří místo. Když budou se zrcadly, tak jej ještě opticky zvětší.