Rok velkých příležitostí pro zpěvačku Kamilu Nývltovou

Rok velkých příležitostí pro zpěvačku Kamilu Nývltovou


Kamila Nývltová působí jako sólistka Hudebního divadla Karlín, Divadla Broadway a Divadla Hybernia. Zahrála si hlavní role v muzikálech Aida (role núbijské princezny Aidy), Kleopatra (role Kleopatry), Dracula (role Adriany/Sandry, Lorraine), Angelika (role Angeliky) a v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků (role Sněhurky).

Na svém kontě má tři sólová CD ("Kamila Nývltová", "Vánoční dárek" a "Moje lásky“) a 6 videoklipů. Je také hrdou patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá. Je vždy plná elánu a energie, když zrovna nestojí na pódiu, nebo nenatáčí ve studiu, tak ji najdete buď ve fitku, nebo někde v přírodě s běžeckými teniskami na nohou. Je pěvecký i sportovní nadšenec tělem i duší.

 

Co tě teď s příchodem jara zaměstnává nejvíce? Je to příprava soutěže Česko zpívá, která se letos uskuteční už potřinácté? Jak se v soutěži konkrétně angažuješ?

Ano, dá se říct, že nyní dost žiji soutěží Česko zpívá, protože jsem patronka. S celým mým týmem a produkcí soutěže řešíme veškeré detaily, aby vše klaplo a aby se u nás soutěžící cítili jako v bavlnce. Moje role coby patronky je soutěž dostat co nejvíce do povědomí mladých lidí, kteří se zajímají o zpěv, také jsem samozřejmě hrdou členkou poroty, a hlavně jsem rádkyně všem, kteří si pro rady ke mně přijdou. 3.4. nám odstartuje velké finále v Trutnově a pak už se hned vrhnu na přípravu Česko zpívá campu, který pořádáme druhý rok první týden v červenci.

 

Jak je na tom podle tebe Česko, co se týče nových pěveckých talentů?

Každý rok se rodí nové a nové talenty a na to, jak jsme malá země je jich tu až až. Vezměte si jen kolik je soutěžích kolem, a to nemluvím o těch televizních. Proto jsem opravdu pyšná na všechny, kteří se přihlásí
a přijdou osudu vstříc. Každý rok zašle nahrávky až kolem 400 zpěváků a musí si s tím fakt dát tu práci, a to mě to ještě více těší.

 

V dubnu startuje nový muzikál s hity skupiny Queen We Will Rock You. Můžeš prozradit více o tvé postavě Killer Queen? Kostým, ve kterém probíhaly zkoušky, váží prý několik kilogramů…

Bude to spíš velká show než typický muzikál. Je to prostě skvělé zpívat hity od největší kapely všech dob. Moje role je super, budu hrát opravdu velkou záporačku, a to si dost užiji po těch všech „princeznách“. Mám skvělé rychlé a velké songy a myslím, že publikum dost rozdovádím. A kostým? Zatím jsem si zkoušela jen jeden
a bude to pecka. Jen nevím, jak ho unesu, je dost těžkej a moje tělo se s ním musí asi teprve sžít.

 

Býváš před uvedením nového muzikálu nervózní? Máš třeba obavy, jak ho přijme kritika a diváci?

Dřív bych to asi řešila, ale teď to nechávám osudu. Ono to stejně vždy nějak dopadne. Každé publikum je nevyzpytatelné a nikdy nevíte, zda to bude úspěch či propadák. Ale všichni budeme dělat vše proto, aby lidi přišli a odcházeli nadšení a v uších jim zněly skvělé hity.

 

Loni jsi oslavila 30. narozeniny. Znamenalo pro tebe tohle číslo nějaký zásadní přelom?

Jo! Že už jsem „stará“. (SMÍCH) Ne, dělám si srandu, tak to víte, není to už dvacet, ale čas nezastavím. Myslím si, že jsem dospěla z „holky na ženu“, v hlavě si srovnala priority a věci, který chci a který už dělat nebudu, ať se to týká práce nebo soukromí a běžného života.

 

Patříš mezi naše nejlepší muzikálové zpěvačky. Přesto, nelákalo tě někdy vydat se na čistě sólovou dráhu popové zpěvačky?

Děkuji za poklonu! To víte, že lákalo a taky se o to teď s mým týmem snažíme. Poslední dobou jsem přešla na druhou kolej. Muzikály stále hraji, ale už ne tolik jako v začátcích. Víte, není to tím, že by mě to přestalo bavit, ale já jsem člověk, který se musí neustále posouvat dopředu, a jednou za čas musím udělat zase krok jinam. Právě proto připravuji další nové singly a doufám, že co nejdříve spatří světlo světa.

 

Ztvárnila jsi řadu hlavních muzikálových postav, můžeš říct, jaká je tvá nejoblíbenější a proč?

Tuhle otázku jsem slyšela za svoji kariéru snad nejčastěji a vždy odpovídám stejně. Nedá se to říct. Každá role je jiná a jinak krásná, každá mi něco dala a něco vzala, ale moje osudová a nejbližší mému srdci byla Aida.

 

Je o tobě známo, že tvrdě dřeš na své štíhlé postavě, cvičíš, zdravě se stravuješ. Přesto, máš nějaké výkyvy, kdy třeba více hřešíš, nebo jsi na sebe v tomto směru přísná?

Zrovna včera jsem si dala jitrnici s pivem. A byla to fakt mňamka. Normálně jsem k sobě velmi přísná, mám ráda svůj řád a nerada něco porušuji, ale když mám volno, tak to víte, že „ujedu“. Dám si fakt cokoliv, co mi chutná a že toho je, ale pak zase vím, že si dám druhý den 10 kiláčků běhu a je to zase v pohodě. Víte jak, všeho s mírou. Jsem ráda, že mohu spolupracovat s firmou Nutrend, která mi svými produkty pomáhá a já díky nic jsem v kondici, proto jdu letos také znovu na půl maraton, který se koncem března běží v Praze.

 

 Je pro zpěvačku, podle tvého názoru, důležitý vzhled?

Určitě ano. Doba je tak rychlá a trendy jdou tak rychle dopředu, že se musím snažit držet tempo ve všech směrech. Prostě řekněme si na rovinu, kdo by se nerad nekouknul na pěknou a upravenou ženskou? A to myslím, i kdyby měla pár kilo navíc. Každý se chce líbit, i já.

 

Bulvár hodně řešil, že sis nechala odstranit rozsáhlé tetování na paži. Měla jsi tam vytetovaná data narození celé tvé rodiny...Proč ses rozhodla pro bolestivé odstranění laserem?

Víte, to souvisí s dobou, kdy jsem dělala věci, které bych už teď nedělala. Odstraňuji si to, protože se mi to na tomto místě nelíbí, a přece jen když si vezmu společenské šaty, tak to není ono. No, a hlavně teď v dubnu mě čeká Evropské turné, na které jsem byla přizvaná jako sólistka a chci vypadat prostě dobře a dost mi na tom záleží, protože je to velký splněný sen. Proto teď každý měsíc navštěvuji pravidelně kliniku Yes visage, kde mají úplně nový laser na odstranění tetování a pomalu to dáváme pryč.

 

To je tvá první tak velká tour v zahraničí? Jak se těšíš? Přece jen se toto skoro nikomu jen tak nepoštěstí.

Těším se jako blázen. Né opravdu je to splnění životního snu. Uskupení skladatelů Two steps from the hell si mě vybralo jako sólistku, která s nimi pojede po evropských městech jako je Londýn, Paříž, Amsterdam, Brusell, Berlín, Vídeň, Hof a také se zastavíme v Praze. Je to prostě neskutečný. Samozřejmě se i trošku bojím, protože to bude všechno nové, ale o to víc chci teď na sobě ve všech směrech makat, abych pak na sebe mohla být hrdá.

 

Kvůli práci žiješ v Praze, ale vyrůstala jsi v Podkrkonoší. Stýská se ti někdy po Rtyni?

Stýská se mi. Žije tam celá moje rodina a hodně mých přátel. Já byla vždycky rodinný typ, a tak to i vždy zůstane, proto když mám jakékoli dny volna, jedu tam! Mám tam klid, zázemí a je mi tam dobře. Můžu chodit
v teplákách a dělat si co chci a nikdo mě tam nikdy nebude soudit. Jsem tam šťastná, a ještě když tam mám svého přítele a našeho pejska, tak jsem nejspokojenější, že jsem se všemi, co miluju.

 

Takže na jaře se opravdu nezastavíš, že ano?

No je tomu tak, zjišťuji, že nemám ani čas na nějakou dovču, ale víte jak, když je práce a příležitosti, musí se to chytnout za pačesy. Do toho všeho ještě teď připravujeme moje nové Vánoční CD a k tomu velký koncert
v Praze.

 

 Jaká je Kamila Nývltová v soukromí? Co dělá, když má zrovna volno a je doma?

Peče sladké, sportuje, pije nějakou dobrou kávu, maluje nebo někde pobíhá. Neumím odpočívat a nemám ráda dlouho sedět, proto mám ráda plán, který musím splnit. Ale nebojte, večer si hodím kopýtka nahoru, dáme si dobrou večeři a pak koukáme na seriály.