ROZHOVOR: Adéla Částková vydává nový song

ROZHOVOR: Adéla Částková vydává nový song

Mladičká zpěvačka Adéla Částková se věnuje hudbě od dětství. Zpívá od šesti let a v poslední době se zaměřuje jen na svoji tvorbu. Vydává vlastní songy plné energie, ale také jezdí na koni, tančí a v poslední době ji učarovalo surfování. To všechno stíhá při střední škole. V rozhovoru prozradila, co ji čeká a jaké má plány.


 

Jak dlouho už se věnuješ hudbě?

Hudbě se věnuji prakticky od malinka. Podle mě jsem se rozezpívaná už narodila. Začalo to sborem v kostele, pokračovalo konkurzem do muzikálu, který vyšel a pak jsem se potkala s Ondrou Fiedlerem, který pro mě napsal můj první singl a už to jelo. Pak přišlo vydavatelství Warner music, další singly. Jsem moc šťastná, že si žiju sen, který jsem si jako malá vysnila.

Kdy jsi se rozhodla, že se stanete sólovou zpěvačkou?

Bylo mi asi 15 a do té doby jsem hrála jen v divadle, ale chtěla jsem dělat vlastní muziku. Zpívat si takové písničky, na které mám zrovna náladu a podílet se na jejich tvorbě. A myslím si, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí.

Kdo vymýšlí text a hudbu?

Nemám vyloženě jednoho jediného člověka, od kterého by šla hudba do mých písniček. Ze začátku mi psal písničky Ondra Fiedler a teď momentálně nejvíce pracuji s Littlebeat studiem v Bratislavě. Kluci jsou boží, hodně si hudebně rozumíme, a to je nejdůležitější. Hudbu nechávám na nich, ale samozřejmě jsme neustále
v kontaktu a konzultujeme to spolu. Klukům s hudbou pomáhá i Celeste Buckingham a tím se do ní dostane ten ženský element. A ještě jsem teď začala spolupracovat s Karlem Machačkou, kterého znáte asi spíš pod přezdívkou Mahoney, je to mladý kluk, který hrál několik let v Troublegangu, ale rozhodl se odejít a začal produkovat hudbu. Hodně si hudebně sedíme a máme spolu rozepsané dvě písničky a myslím, že to bude pecka. No a co se týče textů, snažím se co nejvíc psát sama a zdokonalovat se v tom, ale zatím vždy potřebuji někoho, kdo text poupraví, aby přesně seděl do melodické linky. Většinou je to Matěj Vávra, se kterým jsem neustále v kontaktu, posíláme si spoustu možných verzí textu, abych s ním byla vždy ztotožněná.

O čem nová píseň je?

Nová píseň je moje asi dosud nejosobnější. Je to o osobě, která v mém životě byla poměrně dlouho, hodně pro mě znamenala, ale bohužel to vyústilo v něco, co jsme ani jeden nechtěli. Pracovat na téhle písni pro mě byla taková forma terapie. Musela jsem to tisíckrát rozebrat a pak zase složit.

Co vás inspiruje v textech?

Život. To, co momentálně cítím a žiju. A tím se mi utvrdilo to, že jak se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré, je pravda. Protože minimálně u mě, z toho může být další píseň.

Chystáš také klip? Kdo v něm kromě tebe bude hrát?

Klip chystáme, víme, že budeme točit koncem března a že klip bude tentokrát víc o mě, mých pocitech
a emocích. Předchozí klipy byly plné barev, lidí, tanečníků a teď chceme opak. Něco kde lidi uvidí víc ze mě, víc toho, jaká jsem.

Kdy se na klip můžeme těšit?

Tak to asi nejvíce záleží na Jakubovi Mahdalovi, který bude klip točit a stříhat, ale troufám si říct, že koncem dubna by to mohlo klapnout. Plánujete někdy své vlastní CD?

Tak to je přesně jeden z mých snů, ale určitě ne ten nejbližší. Teď chci vydávat singly, točit k nim klipy, chci je dostat co nejvíc mezi lidi a najít si kapelu. Když toto vyjde a udělám si tu pomyslnou fajfku na mém wish listu
a třeba poté přijde vysněné CD.

Chystáš něco dalšího na léto?

V létě mám pár koncertů, ale hlavně se chci soustředit na dokončení všech rozdělaných písniček, hledání kapely a v ideálním případě i začít zkoušet, abychom byli na zimu ready. Já a celá kapela.