Hrátky v kuchyni i s nejmenšími!

Hrátky v kuchyni i s nejmenšími!

Už nevíte co s dětmi? Zkuste je zabavit při společném vaření!


 

Spojte příjemné s užitečným

Do kuchyně se chtě nechtě odebírá pravidelně každý z nás. Někdy nás vaření baví a dovedeme si dlouhé hodiny hrát nad kulinářskými delikatesami, jindy je to jen o nutnosti utišit volající žaludky a rychle zpět k dětem. Což takhle ale spojit příjemné s užitečným a občas do kuchyně přizvat i vaše malé ratolesti? Kromě příjemného bonusu, že zapracujete na svých budoucích pomocnících, se vaše děti zabaví a zároveň pochytí mnoho užitečného.

Škola hrou

Kromě zábavy se vaše dítka naučí spolupráci, soustředění, trpělivosti a zároveň opatrnosti. Loupání, krájení, míchání, vyvalování a plno dalších činností, s kterými se do té doby setkaly nanejvýš při výtvarce, jsou pro ně novým dobrodružstvím. Zároveň se zdokonalují motorika a koordinace. Trénovat mohou také hodiny a jednotky – přechody z mililitrů na litry, z gramů na dekagramy a kila. Všechny tyto prospěšné dovednosti dítě bude vnímat jako hru, tak mu nechte prostor v jeho kreativitě a projevení zručnosti. Velkým lákadlem je hodně barev, formičky různých tvarů, míchátka, nástroje, cukrátka a ovoce na ozdobení.

Bezpečnost nade vše

Pracovní podmínky se dají uzpůsobit. Klidně přesuňte míchací část na podlahu, ubude vám strachu z pádu ze židle a dítka ocení tolik potřebný přehled a přístup k tvorbě dle své libosti. Pečicí a vařicí část se bez supervize dospělých však neobejde.

Výsledek i úklid stojí za to

Než se moučník upeče, máte čas na úklid, který přece správný pomocník neopomene. Odměnou mu bude výplata v podobě laskominy. Radost v očích malého dítěte, které pomohlo mamince, něco vytvořilo a zároveň zaplnilo nejedno bříško, je k nezaplacení.

Do dětské podoby se dá převést skoro každý recept, chce to jen trochu hravosti a přemýšlení.
Zde máme  osvědčené tipy:

 

Brownies s ovocem

  • 4 vajíčka
  • 180 g BIO cukru krystal z řady Korunní cukr
  • 200 g másla
  • 60 g hladké mouky
  • 1 lžičku kypřícího prášku
  • 60 g kakaa
  • 200 g rozpuštěné hořké čokolády, ideálně alespoň 60%
  • půl lžičky vanilkového aroma
  • 3 hrsti borůvek, jahod, drobného ovoce
  • Korunní cukr moučka v mlýnku

 

Rozehřejeme troubu na 150 °C. Vajíčka s bio cukrem mícháme tak dlouho, až vynikne pěna. Mezi tím v mikrovlnce necháme rozpustit hořkou čokoládu s máslem. K pěně přisypeme mouku s kakaem, práškem do pečiva a vanilkovým aroma. Přidáme vychladlou čokoládu s máslem a dobře promícháme. Na závěr přimícháme borůvky, část si jich ale necháme stranou na zdobení. Formu na pečení vyložíme pečicím papírem. Brownies pečeme na 150 °C cca 25 až 30 minut. Těsto by mělo být zvenčí křupavé a zevnitř ještě jemně lepkavé a vláčné.

Tip: Po vychladnutí můžeme brownies posypat čerstvým ovocem a pocukrovat Korunním cukrem v praktickém mlýnku či moučkový cukr přesejeme přes sítko.

 

Další recepty najdete v sekci RECEPTY - JÍDLA PRO DĚTI.

 

 

Více informací na: www.korunnicukr.cz, www.facebook.com/Korunnicukr
či nově na www.instagram.com/korunnicukr.

 

 

Zdroj foto: Shutterstock