Zaměňte letos tradiční pomlázku za velikonoční vajíčkobraní

Zaměňte letos tradiční pomlázku za velikonoční vajíčkobraní

SOUTĚŽ O BALÍČEK MILKA DOBROT!


Věděli jste, že zatoulaná vajíčka od zajíčka hledaly děti už v 17. století? Že o vajíčkobraní slyšíte poprvé? Ačkoliv se s tímto zvykem setkáte častěji v okolních zemích, nejedná se o žádnou převzatou tradici – své kořeny má i u nás.


Symbolika vajíčkobraní je historicky spjata se vzkříšením Ježíše Krista, dnes jde o zábavné hledání velikonoční nadílky v podstatě kdekoliv. Zapojte do této tradice celou rodinu a užijte si Velikonoce ve znamení jemné radosti.

Tradice se mají dodržovat

Dopřejte proto celé rodině veselé prožití velikonočních svátků v pohodlí domova se vším, co k nim patří. A jako téměř u všech svátků, ani u těch velikonočních nesmí chybět tradiční zvyky, pochoutky a dekorace. Hledáte-li inspiraci pro nejrůznější velikonoční vychytávky, navštivte stránku www.vajickobrani.cz, kde najdete spoustu návodů, jak si Velikonoce užít nejen s těmi nejmenšími. Příkladem je i tzv. vajíčkobraní, které spočívá v hledání vajíček, kterými zajíček obdarovává malé děti. A proč právě zajíček?  

V nůši malý zajíček, nesl kopu vajíček

Vše vychází z pověsti o Ostaře, germánské bohyni jara a plodnosti, která přináší více denního světla. Jenomže Ostara, nazývaná také Eostre, se jednou zpozdila a oddálila tak příchod slunce, květin, ale také zvířecích a lidských mláďat. Jakmile si vzpomněla a přišla konečně na zem, našla umrzlého ptáčka, kterého se plná výčitek rozhodla oživit. Dlouhý mráz se na něm významně podepsal, poničil mu křídla a nemohl létat. Proto ho bohyně přeměnila v rychlého zajíce, jenž dokázal utéct všemožným nástrahám a zároveň dokázal snášet různobarevná vajíčka.    

Veselé vajíčkobraní s jemnou čokoládou

Zajíc byl však velmi neposedný a Ostara si s ním přestávala vědět rady. Poslala ho proto na oblohu, kde vytvořil souhvězdí Zajíce. Pravidelně jednou za rok však sestoupí zpátky na Zem a vesele dětem rozdává pestrobarevnou nadílku. Dovolte mu letos přihopsat i k vám. Inspirujte se různými tipy na www.vajickobrani.cz, připravte si originální dekorace a užijte si Velikonoce s celou rodinou na zahradě nebo doma. Dětem dopřejte chvíli překvapení, kdy si budou muset samy najít čokoládovou nadílku od Milky. Bude to zajíček, vajíčka s krémovou náplní či kousky čokolády, nebo plyšák s náloží koledy, kterou sám neunese?

 

Máme pro vás dokonalé tipy na čokoládovou nadílku

Čokoládová nadílka od zajíčka

Mezi ikonické symboly křesťanských svátků patří včetně hojně prostřené tabule také velikonoční zajíček, jehož úkolem je tajně roznášet vajíčka – nejlépe ta čokoládová. Věděli jste, že děti hledaly zatoulaná vajíčka už v 17. století? Zapojte je do vajíčkobraní i letos a dopřejte jim chvíli překvapení, kdy si čokoládového zajíčka plného nejjemnější alpské čokolády samy poctivě najdou.
 Milka Bunny k dostání v 45g balení. Cena 29,90 Kč.

 

Nemáte-li malovaný, dejte aspoň s čokoládou

Vajíčka obecně symbolizují život, plodnost i úrodu - zkrátka vše nové, co neodmyslitelně patří k jarním měsícům. Ať už malovaná, krajková, nebo třeba čokoládová, jsou nepostradatelnou součástí Velikonoc. Zařaďte letos na program tradiční vajíčkobraní a nadílku v podobě originálních vajíček Milka Funny Egg s křupavými čokoládovými kousky koledníkům rošťácky poschovávejte. Najdou vykutálenou nadílku doma v ošatce nebo ukrytou na zahradě?
  
Milka Funny Egg k dostání v 50g balení. Cena 39,90 Kč.

 

Čokoládová vajíčka naměkko

Nestíháte-li letos vajíčka nabarvit a ozdobit, netrapte se a nabídněte vašim malým koledníkům bohatou nadílku v podobě Milka Egg´n´Spoon, o níž se mohou rozdělit. V balení totiž najdou hned čtyři čokoládová vajíčka z jemné mléčné Milka čokolády plněné lahodnou krémovou pěnou. Zvolíte tradiční příchuť Milk Creme, nebo sáhnete po náplni doplněné o oblíbenou sušenku Oreo?

 

Milka Egg´n´Spoon Milk Creme k dostání v 136g balení. Doporučená cena 104,90 Kč.
Milka Egg´n´spoon Oreo k dostání v 128g balení. Doporučená cena 104,90 Kč.

 

Velikonoční zvířátka s čokoládovou nadílkou

S příchodem Velikonoc můžeme považovat jaro za oficiálně zahájené. Vědět o sobě dávají i zvířátka, která společně s námi vítají probouzející se přírodu, jež hraje všemi barvami. Vykouzlete koledníkům úsměv na tváři a dovolte jim v rámci vajíčkobraní najít schovaného velikonočního zajíčka, kuřátko nebo kravičku. Každé z plyšových zvířátek v taštičce ukrývá bohatou sladkou nadílku v podobě Mini Eggs, Oreo tyčinky a dvou čokoládových kraviček.

  
Milka Plushes k dostání v 96g balení. Doporučená cena 199,90 Kč

 

 

Na tři výherce čeká balíček Milka dobrot!

Odpovězte na soutěžní otázku a čekejte na emailové oznámení o výhře.

Pouze osobní odběr po ukončení soutěže.