Máte citlivé zuby? Poradíme vám, co s tím

Máte citlivé zuby? Poradíme vám, co s tím

Nevíte si rady s citlivými zuby? Nebojte se, nejste v tom sami. Zvýšená citlivost zubů trápí téměř polovinu světové populace. Víte, co ji způsobuje a jak se tohoto nepříjemného problému zbavíte jednou provždy? Poradíme vám.Zvýšená citlivost zubů
Zvýšená citlivost zubů je poměrně nepříjemný zdravotní problém, který je často podceňován. Z dlouhodobého hlediska je však toto zavírání očí před problémem nepřijatelné, protože si můžete způsobit nepříjemnosti, které mohou vyústit do závažných problémů.

To, že máte problém se zvýšenou citlivostí, zaznamenáte téměř okamžitě. Problém vám totiž způsobí i obyčejná konzumace horkých, či naopak studených jídel a nápojů nebo i obyčejné vdechování studeného vzduchu. Proč se to děje? Nuže, příčin je hned několik. Jednou z nich může být například zubní kaz, poškozené nebo zlomené zuby úrazem nebo úderem, a také jiné defekty na zubech, jako jsou například různé praskliny a štěrbiny, které mohou být pouhým okem téměř neviditelné. V případě, že jste vyloučili všechny z možností, je na místě návštěva stomatologa, který bude následně pátrat po dalších možných příčinách. Dalšími možnými příčinami jsou:

Nedostatečná ústní hygiena
Jednou z nejčastějších příčin přecitlivělosti zubů je právě nevhodná ústní hygiena. Nesprávné, resp. nedostatečné čištění zubů, totiž vede k ukládání zubního plaku, který umí nejednou v našich ústech napáchat pořádné škody. Pozor byste si měli dát i na správnou techniku, preferovat byste měli spíše kartáček s měkčími štětinkami a pozor si dejte i na to, abyste při čištění nevyvíjely na zuby příliš velký tlak. Ideální na čištění zubů je sonický zubní kartáček, který když využijete Alza slevy nebo Datart slevy, můžete koupit velmi výhodně.

Odhalené zubní krčky
Za vznikem vašich problémů mohou stát i odhalené zubní krčky. To, že máte tento problém, zaznamenáte poměrně jednoduše. Prudkou bolest v zubech, která vám projde celými dásněmi, zaznamenáte při každém teplém, kyselém či sladkém nápoji.

Odhalení dentinu
Další z příčin citlivých zubů může být i odhalení dentinu. Dochází k němu v důsledku opotřebení zubní skloviny nebo ustoupení dásní. Je pro něj charakteristická ostrá krátká bolest.

Co pomáhá na citlivé zuby
Způsobů, jak se zbavit citlivých zubů, je hned několik.

1. Používejte měkký zubní kartáček
2. Začněte používat zubní pasty a fluoridové ústní vody pro citlivé zuby
3. Osvojte si správnou techniku mytí zubů
4. Vyhněte se vysoce kyselým potravinám
5. Omezte příjem ovocných a energetických nápojů s vysokým obsahem cukru a kyseliny
6. Vyhněte se příliš studeným a horkým jídlům
7. Chemická desenzibilizace u zubaře