Zahradní nábytek - praktické pohodlí do vaší zahrady

Zahradní nábytek - praktické pohodlí do vaší zahrady


Asi málokdo by neměl rád posezení v zahradě po boku svých známých a přátel. K tomu, aby toto posezení mohlo být plnohodnotné a vy jste si ho mohli vychutnat plnými doušky, však budete nutně potřebovat kvalitní zahradní nábytek. Zahradním nábytkem jsou v tomto případě myšleny zejména zahradní židle a křesla, zahradní stoly či zahradní lehátka, tedy věci nezbytné k sezení a stolování.

Sortiment zahradního nábytku je nicméně ještě mnohem pestřejší a zahrnuje třeba i zahradní domky a zahradní houpačky. Ať už pro vaši zahradu budete pořizovat jakýkoliv druh nábytku, mějte pokaždé na paměti, že alfou a omegou správného výběru nábytku do zahrady je především vysoká kvalita materiálu, z něhož je vyroben. Pojďme se tedy podívat, jaké materiály byste měli v ideálním případě zvolit, aby vám nábytek na zahradu dlouho vydržel.

Dřevěný zahradní nábytek je synonymem pro kvalitu

Pokud si potrpíte na maximální pohodlí a kvalitu, tak rozhodně sáhněte po zahradním nábytku z vysoce odolného teaku. Tento materiál se totiž vyznačuje opravdu skvělými užitkovými vlastnostmi, mezi které se řadí kupříkladu vysoká odolnost proti vlhkosti a plísním. Též velmi dobře dokáže odolávat útokům škůdců. A to ani nemluvě o prvotřídním vzhledu tohoto materiálu. Jednoduše řečeno teakové židle a stoly se budou ve vaší zahradě opravdu vyjímat.

Mezi další populární dřeva používaná na výrobu nábytku na zahradu patří třeba borovice, olše či smrk. Vysokou odolností a trvanlivostí se pak vyznačuje i zahradní nábytek z kovu, vůbec nejvhodnější je ten zhotovovaný z hliníku, neboť je odolný vůči korozi. Jedinou zásadnější nevýhodou tohoto materiálu je, že se na slunci snadno zahřívá. Proto je nutné části, jež přicházejí do styku s lidskou kůží, opatřit polštářky a podsedáky.

Plastový zahradní nábytek - sázka na jistotu, která ušetří vaši peněženku

Samotnou kategorií je pak plastový nábytek, jenž je natolik oblíbený především díky své ceně. Jak je určitě známo, kvalitní plast je téměř nezničitelný. Bohužel se lze setkat i s nábytkem z levných plastů, u nichž existuje riziko toho, že brzy ztratí svou pevnost. Mezi největší výhody plastového zahradního nábytku můžeme vyjma jeho nízké ceny zařadit jeho udržovatelnost a flexibilitu.

Vůbec nejkvalitnějším je plastový nábytek s přídavkem pryskyřice - ten dokáže velice dobře odolávat mrazu a UV záření, navíc jen tak neztratí svou barvu. Skvělou volbou je i zahradní nábytek z technoratanu, který imituje cenově mnohem dražší ratan. Na závěr tu ještě máme radu pro majitele menších balkónů a zahrad - dejte rozhodně přednost skládacímu nábytku, neboť ten si vás získá svou praktičností.