Vybíráte kočárek? Vybírejte pečlivě a dopřejte svému dítěti to nejlepší

Vybíráte kočárek? Vybírejte pečlivě a dopřejte svému dítěti to nejlepší


Pokud i vás čeká v nejbližších měsících radostná událost a chystáte se na svět přivítat svého potomka, máte jistě plnou hlavu otázek, jak vše připravit, abyste mu dopřáli to nejlepší. A ne vždy znamená nejdražší to nejlepší. Obzvlášť v případě dětských kočárků to může být velmi mylná představa. Jak tedy vybrat ten nejlepší?

 

Vybírejte podle použití a terénu

Existuje řada výzkumů, které dokazují, že především opora zad a dostatek prostoru jsou základními předpoklady kvalitního kočárku. Dítě namačkané v posledním designérském výkřiku opravdu nemá s kvalitou
a správným vývojem nic společného. Prvně byste se měli zamyslet nad tím, jaký kočárek vlastně chcete. Zda kombinaci, hlubokou korbu nebo jako aktivní člověk sportovní provedení pro všechny terény. Zohledněte také období, kdy malý člověk přijde na svět, zda bude nutný fusaku či další doplňky s nároky na prostor. Pokud máte v tomhle jasno, podívejte se na relevantní test kočárků, který vám napoví víc.

Zaměřte se na pohodlí a ergonomii

Pohodlí je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro to, aby se dítě v novém „vozidle“ cítilo dobře. Některé moderní kočárky však trpí akutním nedostatkem prostoru, který na druhé straně ovšem přináší značnou kompaktnost a praktičnost zejména při častém skládání a převážení. Proto také zvažte, zda budete kočárek používat převážně doma nebo s ním hodláte podnikat i delší a časté výlety. Značný rozdíl bude také ve váze jednotlivých modelů a s kterou mají občas problém i ty nejlepší kočárky v recenzi.

Trojkombinaci zvažte, ne vždycky se osvědčí

Kdysi se staly trojkombinace velkým hitem, a pořád se těší zájmu. Potýkají se ovšem s jedním častým problémem, a tím je okoukanost. Zatímco vás na začátku nadchnou, může se stát, že v době, kdy nastane čas přechodu z hluboké korby na sportovní verzi, vás už bude kočárek natolik nudit, že na něm začnete hledat chyby, a vyměníte ho za jiný. Pak je prvotní investice do trojkombinace zbytečně nákladná.

Při pořizování kočárků se zajímejte také o bezpečnostní prvky a materiály použité k jeho výrobě.

 

Zdroj obrázky: Rastislav_Sedlacek / Shutterstock.com