Chcete mít domácí vinotéku? Vyberte si správnou chladničku na víno

Chcete mít domácí vinotéku? Vyberte si správnou chladničku na víno


 

Pokud patříte mezi milovníky vína, neměla by vám chybět speciální chladnička, která se prodává buď jako samostatně stojící, nebo i vestavná. Při výběru myslete na několik důležitých parametrů, nikoliv pouze na design a cenu, ale také na rozměry, kapacitu, hmotnost, počet zón, způsob chlazení či konstrukci polic.

Spousta z vás v první řadě vybírá očima, což je pochopitelné, protože chcete, aby chladnička na víno dokonale zapadla do vašeho interiéru. Ujasněte si, kde přesně by měla být umístěná, abyste zvolili správné rozměry. Dávejte si pozor na to, že ze zadní části přístroje by měla být možnost odvodu tepla.

Kapacita a počet zón spolu souvisí

Kolik lahví vína plánujete uschovávat v domácí vinotéce? Bude se jednat pouze o bílé, nebo i červené víno? Podle toho se totiž určuje, jestli má být lednice na víno jednozónová či dvouzónová. Červené víno potřebuje pro uskladnění jinou teplotu než bílé, a proto se chladničky rozdělují na jednotlivé zóny.

Způsob chlazení je také důležitý parametr

V neposlední řadě se zařízení rozlišují podle způsobu chlazení, přičemž některé chladničky mají termoelektrický článek, jiné zase kompresor. Jaký je mezi těmito variantami rozdíl? U článku je ta výhoda, že domácí vinotéka nemá chladivo, a tím pádem je ekologičtější, tišší a levnější. Počítejte však s tím, že kvůli nižšímu chladicímu výkonu se zvýší spotřeba. Lednice s kompresorem mají na kontě samá pozitiva, nejenže jsou tiché, ekologické a cenově přijatelné, ale také udržují stabilní teplotu a mají nízkou spotřebu, nikoliv na úkor chladicího výkonu.

Jestliže hledáte vskutku kvalitní přístroje, podívejte se do pestrého produktového portfolia značky Liebherr. Jedná se o světovou značku, jejíž domácí vinotéky jsou vychvalovány pro dlouhou životnost a tichý chod.