Trápí vás pocit těžkých nohou, otoky a křečové žíly? Léto je ideální čas na vyšetření i moderní léčbu!

Trápí vás pocit těžkých nohou, otoky a křečové žíly? Léto je ideální čas na vyšetření i moderní léčbu!


 

Všimli jste si, že vám na nohách prosvítají drobné žilky? Tento kosmetický problém může časem přerůst
v něco mnohem vážnějšího. Neodkládejte proto návštěvu cévního chirurga až na podzim, ale domluvte si řádné vyšetření právě v letním období, kdy jsou projevy křečových žil nejvýraznější. V teple se cévní obtíže zvýrazní a lékař snáze stanoví diagnózu.

Jak vznikají křečové žíly?

Křečové žíly jsou nevzhledné, bolí a mohou být v určitých případech velmi nebezpečné. Vyskytují se nejčastěji na nohách v oblasti lýtek a vypovídají o tom, že náš cévní systém na tom není nejlíp a potřebuje zpevnit. Když se začnou žilní stěny oslabovat, zvýší se tlak uvnitř žil a chlopně přestanou dostatečně těsnit. Krev se začne hromadit, žíly se zvětšují a dochází k prvním obtížím, jako jsou pocity těžkých nohou, otoky, metličky prosvítajících žilek a první viditelné varixy.

Na vyšetření křečových žil se objednejte v létě

Obtíže, které provázejí žilní nedostatečnost, vždy nemusí odpovídat velikosti křečových žil. Proto cévní chirurgové Centra pro léčbu křečových žil Asklepion doporučují vyhledat cévního specialistu už při prvních příznacích. Jejich zanedbání totiž může přerůst ve vážnější komplikace a v nález, který už nelze řešit ambulantními metodami s minimálním omezením. „Letní období je pro vstupní konzultaci ideální, protože žíly mají tendenci se rozšiřovat, cévní obtíže se zvýrazní a lékař pak může snáze stanovit diagnózu a doporučit vhodnou léčbu," vysvětluje MUDr. Marek Šlais, cévní chirurg Asklepionu.

Moderní metody léčby varixů bez operace a punčoch

V Centru pro léčbu křečových žil Asklepion, kteří kromě Prahy pravidelně léčí také v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Mariánských Lázních či Jihlavě, se věnují především moderním léčebným metodám. Tyto postupy, jako léčba laserem, radiofrekvencí, sklerotizací nebo lepidlem na křečové žíly, jsou ambulantní, nevyžadují narkózu ani dlouhodobou rekonvalescenci a nezanechávají jizvy. Ideální operací na léto je právě lepidlo na křečové žíly. Bez nutnosti podání léků, bez anestézie, a přitom bez bolesti a následného nošení kompresních punčoch se okamžitě vracíte ke svému běžnému režimu. Klidně můžete odjet třeba na dovolenou.

Podívejte se, proč podstoupila v Asklepionu vyšetření křečových žil také Alena Šeredová.


MUDr. Marek Šlais, cévní chirurg
Kromě oddělení cévní chirurgie Asklepionu pracuje také ve FN Motol, kde se zabývá samostatnou indikací
a operačními výkony cévních onemocnění. Řeší urgentní život ohrožující stavy ruptur, poranění tepen a žil, také provádí záchranu končetin ohrožených amputací, bypassy nebo zlepšuje prokrvení mozku operacemi krčních tepen.

 

V Asklepionu se zabývá komplexní léčbou křečových žil včetně sonografické diagnostiky. Specializuje se na moderní miniinvazivní metody léčby kontrolované ultrazvukem, jako například radiofrekvenční či laserovou ablaci.