Z moře přímo na váš talíř. Poradíme, jak mít v létě dostatek omega-3

Z moře přímo na váš talíř. Poradíme, jak mít v létě dostatek omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou esenciální látky, které si naše tělo neumí samo vytvořit. Přitom jsou pro nás a náš metabolismus naprosto klíčové. Prozradíme vám, jak je i v létě správně doplňovat.


Nenahraditelným zdrojem živočišných omega-3 mastných kyselin jsou všechny druhy mořských ryb, především ty tučné pocházející z chladných vod. Mezi ty nejtučnější patří například losos, sleď, makrela, sardinky nebo tuňák. Rybí tuk totiž zahrnuje esenciální omega-3 nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA. V menší koncentraci se mastné kyseliny EPA a DHA vyskytují i v rybách sladkovodních. Proto jsou právě ryby a jejich tuk považovány za zdravé a jejich konzumace je vhodná pro zdravé srdce a cévy. V letním jídelníčku by právě ryby měly mít své pevné místo. Ať už je to steak z lososa, grilovaná makrela nebo pomazánka z tuňáka, neváhejte si ryby ve své stravě naordinovat alespoň 3x týdně.

Mezi omega-3 mastné kyseliny patří i alfa-linolenová kyselina (ALA), kterou mají především rostlinné zdroje, jako je například lněný nebo řepkový olej, dýňová semínka nebo ořechy. Kyselina ALA je ale sama o sobě pro naše tělo nevyužitelná, a proto dochází k její přeměně na EPA a na DHA. Obecně je také méně využitelná, naše tělo je schopné přeměnit pouze 2-5 % původního množství. U rostlinných omega-3 je tedy vstřebatelnost jen velice malá, zatímco živočišné omega-3 tělo vstřebá až 98 %.

Pokud vás ani období letního grilování a chutných salátů nepřemluví, abyste ryby jedli několikrát týdně, nezoufejte. Pro ty z vás je tu doplněk stravy OmegaMarine Forte+, kvalitní rybí olej z norských lososů bohatý na DHA i EPA. Jen dvě malé kapsle denně stačí na podporu normální funkce srdce, mozku a očí. V kapslích je navíc vitamín D, který má pozitivní vliv na imunitní systém a normální vývoj kostí, zubů a svalů.

 

 

 

 

 

O společnosti NaturaMed

Společnost NaturaMed Pharma AS založil v Norsku v roce 1991 Knut-Erik Karlsen. Do České republiky vstoupila značka v roce 2006, kdy vznikla její česká pobočka NaturaMed Pharmaceuticals se sídlem v Českých Budějovicích. Od roku 2009 působí NaturaMed i na slovenském trhu. Doplňky stravy společnosti NaturaMed si v České republice zakoupilo již více než 1 800 000 zákazníků.