I malé děti mohou jíst ze svého „míšeňského“ porcelánu

I malé děti mohou jíst ze svého „míšeňského“ porcelánu

Na jídelní sady, příbory a bryndáky Lässig připluly labutě a velryby, zdobí je šneci i traktůrky


 

I když své děti milujeme nade vše, asi jim nebudeme v prvních měsících a letech jejich života servírovat papání na míšeňském porcelánu. Pro ty, kteří ale potřebují tento pálený keramický materiál pro kulturu stolování už od narození, vyrobila německá značka Lässig porcelánovou kolekci sestávající z talíře, misky
a šálku. Porcelánové jídelní sady
Lässig jsou pokresleny buď zahradními motivy v kolekci Garden Explorer nebo zvířátky v kolekci Little Chums. Netřeba dodávat, že pro jistotu je nádobí opatřeno ze spodní strany protiskluzovým silikonovým kroužkem, který přilne ke stolu a nádobí na něm bezpečně udrží i ve vypjatějších momentech. Se stejnými motivy vyrábí Lässig i příbory a, opět pro jistotu, i bryndáky, vše k nám dováží společnost Babypoint.

 

Porcelánové nádobí Lässig osloví babičky i ekologicky smýšlející maminky

Porcelánové sady Lässig (talíř, miska a šálek) budou určitě zajímavou inspirací na dárek pro babičky, resp. od babiček, které určitě ještě samy mají někde v kredenci schované své svatební porcelánové jídelní soupravy pro dvanáct osob. Porcelánové sady Lässig osloví však především mladší generaci rodičů s ekologickým smýšlením, kteří nejsou vyznavači plastů. Porcelán je ideální jako dětské nádobí, neboť dobře udržuje teplo, je bez příchuti a zápachu a rovněž odolává poškrábání.

 

Porcelánové nádobí Lässig lze umývat v myčce i používat v mikrovlnné troubě. Elegantní alternativa k plastovému nádobí je vhodná pro děti od 3 let. Kytičkami, houbami, ježky, šneky a pro kluky třeba i traktůrky jsou posety hrnečky, misky a talířky v kolekci Lässig Garden Explorer (nádobí lze koupit i jednotlivě). Kolekce Lässig Little Chums je věnována tradičním zvířátkům – kočičkám, pejskům a myškám.

Orientační cena sady: 730,- Kč, šálku 200,- Kč, talíře 360,- Kč, misky 220,- Kč

 

Příbory jsou barevně sladěny, na rukojetích jsou koníci i tuleni

Oblíbená klasická zvířátka se usadila i na rukojetích dětských příborů (lžíce a vidlička). V nové kolekci Lässig More Magic navíc ještě připlavali tuleni a naklusali koníci. Příbory z nerezové oceli a s plastovou rukojetí jsou odolné proti ohnutí a lze je mýt v myčce. Do rukou je lze dát dětem od dvanácti měsíců.

Orientační cena: 200,- Kč

 

Pro začínající strávníky vyrábí Lässig bryndáčky i s dlouhými rukávy

Zatímco se sacím reflexem se děti narodí, stolovací návyky se musejí naučit. Pro „začátečníky“ nabízí německá značka Lässig výpomoc v podobě bryndáčků.

Praktický bryndáček Lässig Little Chums pro první rok života je tradiční menší bryndáček kolem krku se zapínáním na suchý zip. Designově je opět sladěný s nádobím a příbory, nejen barvami, ale i motivy kočiček, pejsků a myšek. Velmi kvalitní, pratelný materiál nadstandardně splňuje požadavky normy Oeko-Tex 100, neobsahuje optické zesvětlovače ani PVC. Je do detailu přizpůsobený maximálnímu pohodlí dítěte - i visačka
s pracími symboly je vyrobena z velmi tenké látky namísto z papíru pro příjemnější kontakt s pokožkou dítěte.

Orientační cena: 180,- Kč

 

Ještě větší pokrytí a tedy bezpečnější ochranu před skvrnami od jídla nabízejí bryndáčky Lässig s dlouhými rukávy, na které pro zpestření připluly labutě a velryby, nebo je zdobí lamy. Nepromokavý, odolný a snadno udržovatelný (pratelný) materiál opět přesahuje požadavky normy Oeko-Tex 100. Je vyroben z jednoho kusu materiálu, je tedy 100% nepropustný a co neskončí v pusince, zachytí vnější kapsa bryndáčku. Vhodný je pro děti přibližně od 6 do 24 měsíců, pomocí zavazovacích šňůrek snadno nastavíte velikost otvoru pro krk dítěte. Rukávky stažené gumičkou umožňují bezproblémové vyhrnutí rukávů, čímž usnadňuji použití pro různě velké děti.

Orientační cena: 280,- Kč

 

 

 

Společnost Babypoint s. r. o., přední český výrobce a dovozce dětského zboží, byla založena v roce 1995, kdy se věnovala především prodeji dětských kočárků. V současné době si firma pod stejnojmennou značkou nechává vyrábět kočárky, cestovní postýlky, kolébky, přebalovací podložky a další doplňkový sortiment pro děti. Veškeré produkty jsou testovány a certifikovány podle platných evropských norem. Více informací naleznete na www.babypoint.eu.

Více informací najdete také na Facebooku a Instagramu.