Samozavlažovací květináč: Stylová ozdoba do interiéru i exteriéru

Samozavlažovací květináč: Stylová ozdoba do interiéru i exteriéru

Teplé počasí už se pomalu hlásí o slovo a i když koronavirus mohl zhatit vaše cestovatelské plány, dovolenou si během prázdnin jistě dopřejete. Co na vaše delší letní výlety ale říkají rostliny?


 

Používat zvládnou i zelenáči

“Fígl samozavlažovacích květináčů tkví v tom, že se jedná o systém dvou nádob, které do sebe nasedají. Prim hrají především kvalitní materiály, vychytané zásobníky vody a vybírat můžete také z nabídky nadčasových designů,” vysvětluje Jana Kutlíková, CEO ekologického e-shopu Zemito.cz. Samozavlažovací květináč zkrátka rozsvítí každou domácnost. Přemýšlíte-li, jestli vás se samozavlažovacím květináčem nečeká příliš starostí, můžete být v klidu. Obsluha je více než snadná. Kořeny rostlin si samy ze samozavlažovací nádoby berou tolik vláhy, kolik potřebují. Ze začátku je potřeba o rostliny pečovat důkladněji, pak ale stačí doplňovat vodu pouze do zásobníku. Dvojité stěny navíc zaručují, že se kořeny rostlin nepřehřejí.

 

Šetří váš čas

Ne každý může říct, že je zkušený florista. Navíc v dnešní uspěchané době si každý rád péči o domácnost zjednoduší. Díky samozavlažovacímu květináči ušetříte spousty času. Rostliny stačí zalévat každé dva až tři týdny. Princip postupného zavlažování navíc neodebírá kořenům živiny, které jsou jinak přímým stykem
s proudem vody během obyčejného zalévání smývány. Samozavlažovací květináč je schopen pojmout větší množství vody, které pak slouží jako zásobárna pro další dny. Některé samozavlažovací květináče mají navíc šikovně umístěný odtokový otvor, aby přebytečná voda snáze odtékala.

Velké popularitě se dnes těší designové samozavlažovací květináče Urbalive od předního českého designéra Jana Pelcla. Tyto samozavlažovací pěstební nádoby, které dokáží  být ozdobou každého interiéru, zimní zahrady či nebo terasy, jsou kombinací plastu a dřeva. Vyšperkujte si svoji domácnost samozavlažovacím květináčem Urbalive, k dostání je např. na ekologickém e-shopu Zemito.cz.