Dopřejte si zdravé koření

Dopřejte si zdravé koření

Česká firma Veganek přichází s kvalitním kořením nejen pro vegany


 

Česká firma Veganek chce ukázat, že lze zákazníkům dopřát kvalitní koření bez zbytečných přísad živočišných komponentů, které se jinak běžně využívají k docílení výraznější chuti nebo finální barvy produktu. Chce se tak vymezit konkurenčním produktům, které například do svých produktů stále ještě využívají karmín, tedy barvivo vyráběné z vysušených těl hmyzu červce nopálového.

 

V čem je Veganek jiný?

Chutě pro své koření vyvíjí Veganek pomocí Maillardovy reakce, procesu, kdy se bílkovina vaří v kyselém prostředí společně s glukózou za určité teploty a během tohoto procesu se vyvíjí finální bohaté chutě a vůně. Veganek však pro tento proces využívá rostlinných bílkovin, a právě tím se zásadně liší od konvenčních produktů, které jako zdroj bílkovin využívají šlachy živočichů.

„Naše chutě vznikají inteligentními postupy z rostlinných bílkovin a terpenů. V podstatě, jak rád říkám, baví mě se koukat, jak lidé nechápou, že jsme mohli do vývarů, které nabízíme, dostat tak výbornou chuť a nezaměnitelnou vůni,“ prozrazuje Jiří Stabla, jeden z majitelů firmy Veganek.

 

PRODUKTOVÉ TIPY

Vývar Premium - sypká směs - 500g

Tato kombinace je oblíbená hlavně v náročnějších pokrmech, u kterých chceme dosáhnout výrazné chuti
a vůně. Pravý gurmán pozná hned, že tento produkt je špička na současném trhu se zeleninovými vývary. Vaření
s bujónem Veganek premium si zkrátka zamilujete. Můžete si jej také zalít vodou a vychutnat se svou oblíbenou těstovinou nebo samotný.

 Cena 290 Kč

 

Kari směs Veganek – sypká směs - 250g

Kari je nekonečný příběh. Oblíbená omáčka či klenot v léčitelství. Podle Ajurvédy, nejstaršího indické lékařství, podporuje kari dlouhé zdraví a léčí nemoci. Tyto bylinky se předávají po generace už tisíce let. Základem směsi je kurkuma, římský kmín a chilli s koriandrem. Během pár minut můžete s kokosovým mlékem připravit exotickou omáčku, po které se budou všichni olizovat nebo jednoduše pracujte se směsí tak, jak jste zvyklí.

Pestré složení kari směsi obsahuje množství účinných látek. Jedná se např. o vitamíny (ze skupin A, B, C, E, K…), minerály (vápník, železo, hořčík, draslík…). Cena 190 Kč.

 

Chuť dálek – sypká směs - 400g

Kořenící směs výrazné chuti s vůní kvalitních bylinek a půvabným asijským nádechem.

Tuto směs využijete při vaření bulguru, fazolí, hrachu a čočky. Hodí se do tmavých omáček, ale taky do teplých
i studených salátů. Pomůže dochutit falafel, směsi na vegan burger, seitan a zeleninu, nádherně provoní pečivo. Oregano, skořice, rozmarýn, kurkuma, česnek, bazalka, cibule, saturejka a další bylinky dodávají pokrmům velice specifickou chuť, na kterou v konvenčních směsích běžně nenarazíme. Pokud chcete okolí překvapit svými kulinářskými aktivitami, tento produkt vám zaručeně pomůže. Oceníte široké možnosti uplatnění. Koření je inspirováno čínskou medicínou, která za pomoci vybraných bylinek posiluje ducha i tělo.

 Cena 190 Kč

 

Vývar Vůně venkova – sypká směs - 50g

Jemný zeleninový vývar inspirovaný tradiční chutí babiččiných polévek.

Pamatujete si ještě, když jste jako malí jezdívali do přírody a v rendlíku si na ohni připravovali chutnou polévku? Právě takovou chuť venkova si za pár minut můžete opět připomenout tím, že v pohodlí vašeho domova připravíte příjemně voňavý vývar, rychlou alternativu pro podlévání tofu nebo základ zeleninových a houbových omáček. Cena 35 Kč.

 

Bio Rajčata sušená – vločky - 50g

Výborná dekorace do salátu, dresingů, marinád, čatní, salsy, zkrátka všude tam, kde si přejete chuť rajčat posílit.

Rajčata dnes tvoří podstatnou část jídel moderní společnosti. Dají se skvěle použít v mnoha segmentech vaření a když někde vyžadujeme intenzivnější chuť a vůni pokrmů, vločky sušených rajčat jsou ideálním pomocníkem.

 Cena 45 Kč

 

Bio Petrželová nať - 0,2 - 2 mm - 10g

Petrželová nať se stala tradicí naší kuchyně, zejména ke zvýraznění chutě a vůně polévek.

Později díky aromatům, která propůjčuje pokrmům, si našla uplatnění také v houbových omáčkách, salátech, dresincích. Připravíte z ní velice vonný petrželový olej, kterým můžete obohatit vaše pokrmy teplé i studené kuchyně. Cena 50 Kč.

 

Bio Cibule sušená – řezaná - 50g

Snad nejdiskutovanějším kořením v historii a jedním z nejlepších, chuť podtrhujících koření je cibule.

Ne nadarmo se jí říká základ jídel. Pokud se vám v posledních letech zdá, že její aromatické účinky jsou chabé, nemýlíte se. Cibule ztrácí díky modernímu vývoji chuť. My jsme se snažili dopřát jídlům našich klientů skvělý cibulový tón, který doladí cibule řezaná Veganek. Cena 30 Kč.

TIP: Pracuje se s ní ve studené i teplé kuchyni, dochutí omáčky, dresingy. Podporuje imunitu a disponuje vůní, kterou milují mlsné jazýčky.

 

Bio Tymián – drhnutý - 10g

Česká kuchyně si tymián oblíbila obzvlášť do omáček, kterým dodává sladší chuť a výraznou aromatickou vůní.

Tymián roste na mnoha místech Evropy. Nejčastěji jej lze najít u Středozemního moře. Oblíbíte si jej nejen při vaření. V podobě aromaterapií tymián uvolňuje dýchací cesty a slouží tak i k párové inhalaci. TIP: Můžete jej zalít horkou vodou a připravit tak i čaj. 

 Cena 35 Kč

 

 

Nakupujte na www.veganek.eu.