Dejte svému oblíbenému tričku šanci na delší život

Dejte svému oblíbenému tričku šanci na delší život


Věděli jste, že každý kus oblečení na sebe v průměru vezmete pouze šestkrát, než ho vyhodíte? Pokud si chcete své oblíbené kousky uchovat déle a přistupovat tak zodpovědně nejen k přírodě, ale i všem, kteří pracují v módním průmyslu, stačí věnovat větší pozornost praní a šetrnému odstraňování skvrn. Protože tak oblečení prodlužujete život. A když se váš společný čas naplní, můžete jej poslat dál někomu, kdo ho ještě rád unosí. Mohou to být například děti z projektu Klokánek, neboť v rámci spolupráce značky Vanish a Fondu ohrožených dětí se nositelný textil odložený do kontejnerů Klok.tex věnuje těm, kteří ho ještě užijí a ocení.

Je nutné řešit skvrny?

Oblečení se zaschlými skvrnami se zbavujeme rychle. Dříve ho vyhazujeme. Proto mnoho domácností užívá speciální přípravky, které šetrně zbavíoblíbené kousky šatníku skvrn a rozzáří barvy. Jednoduše tím prodlužujeme životnost a dobu užití oblíbených triček, halenek či džínů. Avšak to není jediná zásada, které bychom se měli držet, aby nám oblečení vydrželo déle a kvalitní.

Čtěte cedulky!

I když jsou cedulky uvnitř oblečení otravné a někdy škrábou, informace na nich jsou důležité. Pokyny ohledně doporučené teploty a způsobů žehlení prádla hrají důležitou roli. Pokud je navíc na oděvu uvedeno, že je určeno pouze k chemickému čištění, vyhněte se pračce obloukem a odneste ho do čistírny.

Perte rychle a efektivně

Ohleduplnost k životnímu prostředí hraje v posledních letech čím dál větší roli. Ruku v ruce s tím jde i zodpovědné praní na nízké teploty a kratší prací cykly. V Evropě se již průměrná teplota při praní prádla snížila na 42 °C a každoročně stále klesá. Pokud se vám stane jakákoli nehoda, která zanechá stopy na vašem barevném oblečení, je třeba věnovat pozornost skvrně zvlášť. Před tím, než dáte daný kousek oblečení prát, potřete skvrnu tekutým odstraňovačem skvrn Vanish Oxi Action. Nenechávejte ho ale zaschnout déle než 10 minut. Stačí, když ho nanesete na konkrétní místo a mezitím stihnete naplnit pračku, prohledat všechny kapsy, zapnout zipy a zkontrolovat pokyny na cedulkách. Nemusíte se bát, odstraňovač skvrn funguje již při nízkých teplotách a jeho použití je tak šetrné ke tkaninám i barvám, které krásně rozzáří.

 
Nejzářivější barva? Přece bílá!

Na sněhově bílou platí vyšší teploty, díky kterým nedojde k zašednutí nebo zažloutnutí prádla. Samozřejmě ale věnujte pozornost materiálu, některé snášejí pouze nižší teploty. A skvrny řešte okamžitě. Když už se vám vzpomínka na dobré jídlo kromě paměti otiskne i na bílou košili, použijte nejlépe Vanish Oxi Action na bělení a odstranění skvrn. S ním vám prádlo vydrží zářivě bílé i po padesáti vypráních, a to neobsahuje bělicí látky na bázi chloru. Skvrny účinně odstraní aktivní kyslík, díky němuž nedojde k narušení struktury prádla ani ztrátě jeho barev. Jednoduše, když se ke svému oblečení budeme chovat přátelsky, odmění se nám mnoha dalšími společnými zážitky.  

Vyšší dívčí

Na hedvábí a vlnu je také ideální tekutý odstraňovač, který neobsahuje chlor. Šetrně uvolní špínu a nečistoty z látek hned napoprvé, a to i při použití za nízkých teplot.

 

Produktový tip: Vanish Oxi Action – tekutý odstraňovač skvrn a Vanish Oxi Action tekutý pro bělení a odstranění skvrn

Tekutý odstraňovač skvrn je možné použít současně s praním, na předmáčení či aplikovat přímo na skvrnu a poté vyprat. Díky obsahu aktivního kyslíku dojde k odstranění skvrny, aniž by byla narušena struktura prádla.

 

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena: 199 Kč

Z nákupu jakéhokoli produktu značky Vanish navíc přispěje firma RB (Hygiene Home) Czech Republic 3 Kč na Fond ohrožených dětí.

 

 

 

O RECKITT BENCKISER (RB)

Reckitt Benckiser je přední světový prodejce výrobků péče o zdraví a hygienu. Společnost operuje ve více než 60 zemích a jejím cílem je přinášet inovativní řešení pro zdravější život a šťastnější domov. Portfolio jejích výrobků sahá od kojenecké výživy a wellness produktů k prostředkům péče o hygienu domova. Celosvětově prodávané značky této společnosti pomáhají lidem žít zdravější a šťastnější život. Mezi světové jedničky společnosti Reckitt Benckiser a tzv. powerbrands patří značky Strepsils, Scholl, Vanish, Durex, Finish, Veet, Nurofen, Air Wick, Dettol, Calgon, Optrex nebo Gaviscon.

Unikátní firemní kultura společnosti RB je jedním z pilířů jejího úspěchu. Odhodlání, touha po překonávání ostatních i sebe sama a důraz na kvalitu a dokonalou vědeckou práci jsou hlavní motivací práce více než 40 000 zaměstnanců na celém světě. RB je hrdým iniciátorem kampaně Save a Child a Minute, která se zaměřuje na vymýcení dětské úmrtnosti v důsledku průjmových onemocnění, jednoho z nejčastějších důvodů úmrtí dětí ve věku do pěti let.