Prázdniny plné dobrodružství. 5 věcí, které vám nesmí chybět, čeká-li vás výlet s dětmi

Prázdniny plné dobrodružství. 5 věcí, které vám nesmí chybět, čeká-li vás výlet s dětmi


 

Ať už se chystáte na pěší túru po horách, táboření v přírodě, nebo třeba jen na půldenní výlet, s dětmi budete mít pokaždé o zábavu postaráno. I když se můžete spolehnout, že s malými rošťáky se vám zřejmě ne vždy podaří dodržet plán na 100 %, příprava se vždycky vyplatí. Protože, ruku na srdce, kolikrát se vám už stalo, že výlet znepříjemnila odřená kolena, chybějící energie nebo změna počasí?

Bez lékárničky ani ránu

Také u vás funguje pravidlo, že pokud máte lékárničku u sebe, nikomu se nic nepřihodí, ale jakmile ji zapomenete, potřebují náplast nejen děti, ale i všichni v okolí? Lékárnička je opravdu nepostradatelnou součástí jakéhokoliv výletu – i toho krátkého. Včetně náplastí by měla obsahovat dezinfekci, prášky na zažívací potíže, pinzetu na klíšťata a mastičku na hmyzí štípance.

Není energie, není výkon

I když váš výlet zahrnuje plán zastavit se po cestě na dobrý oběd, svačinu se nevyplatí zanedbávat. Tempo malých výletníků totiž nelze nikdy dopředu předvídat, čímž je nejistý i čas, kdy dorazíte do cíle. Vyhněte se loudavému kroku těch nejmenších a mějte v batohu připravené krabičky s čerstvým nebo sušeným ovocem, zeleninou, toasty a ovesné sušenky Emco.

Spálená záda batoh neunesou

Nic nedokáže znepříjemnit výlet víc než spálená kůže. Abyste těmto chvílím předešli, nezapomeňte na cestu přibalit opalovací krém s vysokým faktorem. Věděli jste, že opakovaným nanášením opalovacího přípravku neznásobujete ochranný faktor, ale prodlužujete dobu, kterou můžete na slunci strávit? Přibalte si proto do batohu opalovací krém v cestovním balení, i když jste se doma už jednou vrstvou namazali.

Navzdory nepřízni počasí

Ačkoliv od léta většina z nás očekává sluneční paprsky a vysoké teploty, počasí se bohužel objednat nedá a dokáže nás často zaskočit. I když se ráno probudíme pod azurovým nebem, odpoledne nás může přepadnout deštivá smršť. Nenechte se zahnat do kouta a mějte připravené nepromokavé pláštěnky, díky kterým ani v upršených dnech nemusíte měnit plány. 

Suchý společník na letní cesty 

Pokud jste ještě neměli čest s rychleschnoucím ručníkem, tak jsou letní prázdniny ideální příležitostí, kdy jej vyzkoušet. Rychleschnoucí pomocník je vyroben speciálně tak, aby byl lehký a skladný. Navíc se dá použít nejen jako ručník, ale také jako deka na přikrytí nebo posezení venku. Oceníte ho proto jak u vody, v lese, tak i na horách. 

 

Svačinka do batohu, která chutná a posilní

Sbalit se na výlet dá někdy pořádně zabrat, natož když máte na starost celou rodinu. Nesmíte zapomenout na náhradní oblečení, hygienu, sportovní náčiní a to nejdůležitější – jídlo. Vsaďte na jistotu a mějte po ruce ovesné sušenky, které vás díky vysokému podílu vlákniny příjemně zasytí. Ať už vyrážíte na kolo, k vodě, nebo na horskou túru, zajistěte si dostatek energie s Emco ovesnými sušenkami, které zaženou vkrádající se hlad na každém výletě. Pochutnat si navíc můžete na pěti oblíbených příchutích jablko, kokos, oříšky, borůvky a čokoláda. 

Doporučená cena: 14,90 Kč