Rozhovor: Anna Brandejs o vlasech

Rozhovor: Anna Brandejs o vlasech

SOUTĚŽ o doplňky stravy


 

Vlasy a zase ty vlasy. Určitě jste si také vy pomyslela, že je načase se jim více věnovat. Co jim však dodat, aby byly skutečně krásné? Právě o tom jsme se bavili s Anna Brandejs, která založila novou českou značku doplňků pro krásu s názvem by Anna Brandejs.

 

Krásné vlasy jsou ozdobou i snem každé ženy. Co přesně však znamenají pro Vás osobně?

Vlasy jsou koruna ženské krásy. Není to jen klišé, i já to tak cítím i vidím a celý život jsem se snažila na vlasy dávat pozor a pečovat o ně. Párkrát se mi moje vlasy podařilo s pomocí kadeřnice zničit – například když jsem si nechala udělat trvalou, to jsem šla od kadeřnice s pláčem. Anebo když jsem si svoje přirozeně tmavé vlasy nechala odbarvit na blond – to moje vlasy bez foukání a žehlení vypadali příšerně (jako Perun když do mokré metly buchne – jak mi můj nový styl účesu „pochválil“ můj bratr). Možná dnes už trvala ondulace ani neexistuje, ale dávám si pozor a nechodím do kadeřnictví často ani na foukačku, protože horký vzduch a žehlička vlasy ničí. Nedávám si ani prosvětlené proužky a nestřídám barvy ani účesy. Mnoho žen vidí nějakou celebritu s novým účesem a už běží za svou kadeřnicí si dát nový přeliv, barvu, nebo sestřih ala celebrita.  Je zapotřebí mít na paměti, že celebrity mění účesy a většinou mají vlasy poničené – ale na focení a na akce jim účes
i několik hodin vytváří zkušený hair stylist, často se jim přidávají příčesky – aby vlasy vypadali líp, hustější apod. Už mi je 53 let, takže i já jsem s vlasy dělala hokusy pokusy, ale už to nedělám. Na kadeřnice jsem ale nezanevřela – protože už musím chodit na barvení šedin, stříhaní a i když mám nějakou akci – tak raději jdu za kadeřnicí, protože já si tak hezky vlasy vyfoukat neumím. Ale ne často.

Nyní v průběhu léta trpí vlasy mnohem více. Co byste doporučila ženám z oblasti vlasové péče, aby jejich vlasy neztratily glanc?

  • V létě, když jste na dovolené celý den někde na přímém slunci, doporučuji nosit klobouk
  • Jíst rozumně. Vyhýbat se jednostranné stravě a neřídit se pouze chutí, protože se můžete připravit
    o důležité látky
  • Myjte si vlasy jemným šampónem, já používám šampon Dermaheel, nebo Pelobaum. Vytírejte vlasy zlehka a sušte opatrně, používejte kondicionér, například od značky Pelobaum
  • Vyhýbejte se agresivním chemikáliím – například chloru v plaveckých bazénech a příliš horkému vzduchu při sušení vlasů
  • Každý týden provádějte masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhuKromě kvalitních šamponů či masek je nutné vyživovat vlasy také zevnitř. Doplňků stravy je však na trhu celá řada. Co by měly obsahovat, aby skutečně vlasům dodaly to, co potřebují? 

Většina problémů s vlasy – od lupů a plešatosti k lomivosti a šedivění – znamená buď nesprávnou výživu, dědičný předpoklad, nebo jen projevy stárnutí. Proto je velmi důležitá pestrá a kvalitní strava a jak jsem se už zmínila neničit si vlasy častým žehlením odbarvováním, nebo žehlením. Barvení šedin například méně vlasy poškozuje než odbarvováním přirozeně tmavých vlasů na světlé.  Já jsem pro sebe a naše zákaznice vyvinula doplněk stravy, který obohacuje stravu u některé důležité vitamíny, minerály a extrakty z bylin, které pomáhají ke kvalitnějším vlasům, jmenuje se Beuatiful hair by ANNA BRANDEJS.

Co všechno můžeme od kvalitních doplňků stravy z pohledu účinku očekávat a jak po jak dlouhé době můžeme vidět první výsledky?

Doplňky stravy v dnešní době neobsahují jen některé důležité minerály a vitamíny, ale je dobré když obsahují
i některé extrakty z rostlin, o krterých je známo, že pomáhají k lepšímu růstu vlasů, že pomáhají aby vlas z vlasového váčku vyrostl silnější a zdravější, jako je například extrakt z lopuchu, pupalky dvouleté, nebo z plodů palmy saw palmetto. Co se týče účinku, někdo pozoruje zlepšení už po měsíci, ale je lepší užívat doplňky stravy na vlasy alespoň 3 měsíce.

 

ANNA BRANDEJS

Vystudovala jsem Univerzitu veterinárního lékařství v Košicích. Biochemie byla náročná, krásná a moc mě bavila. Zároveň jsem se však brzy potřebovala postavit na vlastní nohy, proto jsem se vydala cestou produktové manažerky ve farmaceutické firmě. A dobře jsem udělala. Díky nasbíraným zkušenostem jsem mohla později založit firmu Medaprex. Ta už skoro dvacet let zásobuje zdravotnickým materiálem kliniky estetické medicíny
a kosmetická studia. Pro Medaprex jsem také vytvořila své první doplňky stravy.

V roce 2013 jsem začala budovat špičkovou kliniku plastické chirurgie, stomatologie a dermatologie Brandeis Clinic. Brzy si získala výbornou pověst a mohla jsem ji tedy s klidným srdcem pronajmout skvělému týmu
a vrátit se do Medaprexu. Tady se věnuji své staronové vášni: doplňkům stravy by Anna Brandejs, které vyvíjím
a s radostí užívám. Nové řadě doplňků stravy jsem propůjčila vlastní jméno nejen proto, že určuji jejich složení,
ale především je každý den ověřuji sama na sobě. Fungují! Pro sebe chci zkrátka jako každá žena to nejlepší
a s ničím jiným se nespokojím. Chci být zdravá a dobře se cítit. Chci být krásná a chci se líbit. Vím, že o tělo je potřeba pečovat zvenku i zevnitř. Říkáme tomu beauty inside out. Řada doplňků stravy by Anna Brandejs je přesně o tomhle.

 

 SOUTĚŽ!

Pokud dalo léto vašim vlasům zabrat, na nic nečekejte a začněte s jejich regenerací již nyní. Kvalitní vlasová maska jistě udělá dobrou službu, ale pokud chcete skutečný výsledek, musíte jim dodat výživu také zevnitř. Ideální cestou jsou kromě vyvážené stravy také kvalitní doplňky stravy. Právě takový je i Beautiful Hair by Anna Brandejs s obsahem až 11 účinných látek, mezi nimiž najdete například také výtažek z plodů Saw Palmetto proti vypadávání vlasů. 

Správnou odpověď na soutěžní otázky hledejte na www.medaprex u produktu Beautiful Hair by Anna Brandejs.

 

 

Výherci: P. Skokanová, R. Poura