Staňte se Dobrým andělem

Staňte se Dobrým andělem

I přes svůj handicap je to veselá a usměvavá holčička

Nemluví, nesedí, neotáčí se ani neplazí. Tříletá Julinka vyžaduje 24hodinovou péči sedm dní v týdnu.


                                                                                                                                 

 

Přišla na svět jako druhé vytoužené dítě. Od narození se však potýká s vážnými zdravotními problémy. Má určených osm diagnóz, stále se však neví, která je tou hlavní, jež způsobuje nejvíce zdravotních obtíží. „Julinka se narodila s vrozenou oboustrannou luxací kyčlí, tedy vývojovou poruchou, při které dochází k vychýlení kyčelního kloubu. Nemůže dát nožičky k sobě, ani je natáhnout,“ uvádí její maminka Věra z Plzně. Dalšími výraznějšími komplikacemi je nadměrná křehkost kostí a příjem potravy. Absolvovala proto už řadu operací.
Ve dvou a půl letech vážila 7,5 kg, což  je zhruba o polovinu méně než její vrstevníci. Lékaři se proto rozhodli voperovat ji sondu PEG, pomocí které jí podáváme výživu. Díky tomu k dnešku přibrala na krásných 11 kg,“ dodává maminka.

Rodiče se snaží dívce zajistit maximální péči, je to však emocionálně i finančně náročné pro celou rodinu.
„Pro Julinku bychom potřebovali spoustu různých kompenzačních pomůcek. V současné době šetříme na invalidní vozík, který stojí 65 tisíc, což je hodně peněz. Když jej ale Julinka zkoušela a najednou se mohla sama pohybovat, například přijet za svým bráškou, úplně ožila. Proto se na něj těšíme a snažíme se s pomocí známých
i pravidelných příspěvků od dárců nadace Dobrý anděl, na vozík co nejdříve našetřit,“
uvádí paní Věra a zároveň připojuje: „Skláním se proto před všemi, kteří se rozhodnou pomáhat. Opravdu mockrát děkujeme!“ Příspěvky nejvíce využívají k pravidelným výdajům jako je zdravotnický materiál, doplatky léků, či pravidelné rehabilitace
a terapie.

 

Zapojit se do pomoci můžete i vy. Stát se Dobrým andělem je velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a zvolit libovolnou výši příspěvku. Nadace Dobrý anděl odevzdá rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc, váš dar do posledního haléře.