Nenechte ho v tom – pomozte partnerovi s výběrem ideálních džínů

Nenechte ho v tom – pomozte partnerovi s výběrem ideálních džínůCo si budeme povídat, většina mužů se moc nevyzná v módě a ve výběru vhodného a padnoucího oblečení. Zatímco oblek si mohou nechat ušít na míru a neobtěžovat se tak jeho vybíráním, džíny se v obchodech musejí hledat a zkoušet. Jak vybrat ty ideální, dobře padnoucí a zároveň kvalitní?

Pohodlí jako hlavní cíl mužů

Pánské džíny musí být v první řadě pohodlné, jen tak do nich muže dostaneme. Každý obyčejný muž totiž upřednostňuje pohodlí před módou – a v tom se výrazně liší od žen, které by pro parádu udělaly snad cokoliv.
I proto jsou nejoblíbenějším kouskem v pánském šatníku rozhodně tepláky. Vybrat ideální střih džínů, tak aby sedly mužově postavě, bude tedy největší oříšek. Všechno má své zásady – jak se tedy k tomuto úkolu postavit?

Vybírejte podle typu postavy

Co se týče oblíbeného rovného střihu – zpozornět by měli pánové s většími stehny a lýtky. Jestliže má muž nožky jako tyčky do rajčat, nebude to žádný problém, a rovný střih mu padne jako ulitý. V případě, že se ale pyšní vymakanými lýtky nebo širšími stehny, mohly by rovné džíny nadělat více škody než užitku.

I když džíny budou sedět v pase, je velmi pravděpodobné, že na lýtkách budou hodně upnuté, a to udělá velmi nelichotivý efekt „zvonáčů“. Jistě, lze to vyřešit ohnutím nohavic, ale skvěle padnoucí džíny by se takhle kazit neměly.

Oblíbené skinny nejsou jen pro dámy

Pro muže je typická postava typu jablko. Tedy sice trošku větší pupík, ale nožičky jako dvě párátka. Neschovávejte se do neforemných a o několik čísel větších kalhot ale štíhlé nohy zdůrazněte. V tomto případě určitě sáhněte po skinny džínách – a opravdu se vyrábějí i v pánských velikostech. Ovšem pozor, i když se můžete chlubit nohama jako modelka, zcela upnuté džíny mužům také nesvědčí.

  

Jak vybrat správnou velikost

Výběr velikosti je také velmi podstatný. Nestačí se na džíny podívat a odhadem „podle oka“ vzít první rifle,
o které zavadíte. Rada tedy zní: zkoušejte, zkoušejte a zase zkoušejte. Džíny by rozhodně neměly být příliš dlouhé nebo krátké, to je snad ten nejhorší přešlap, jakého se můžete dopustit. Takže ideální délka je přesně ke kotníkům. Rozhodně špatně je také to, když jsou džíny příliš upnuté okolo zadku.

Zkuste si v džínách sednout nebo si dřepnout. Cítíte, že jsou příliš napjaté nebo vám kousek zadečku trčí ven? Rychle je sundejte a hledejte dál. Pozor také na to, jak sedí kolem stehen. Velmi upnuté džíny se v tomto případě budou rychle ošoupávat a mezi nohama se tak za nějakou chvíli díky tření vytvoří díra. A pečlivě vybrané rifle jsou na vyhození.

Vybrat dobře padnoucí džíny, to je někdy vážně velká věda. Zvláště pak pro pány. Tak hodně štěstí.