Piva z celého světa

Piva z celého světaKdyž nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře, jak praví staré přísloví… Je tomu tak nyní i se zahraničními pivy, která jste si oblíbili na cestách po světě a letos se k nim moc nedostanete. Přesto si s nimi můžete zpříjemnit babí léto, protože je nově prodávají supermarkety v centrech měst za velmi příznivé ceny.

 

Pět známých piv z celého světa, atraktivních chutí z dovolených v cizině, si můžete dát, aniž byste museli za hranice. Na své si přijde každý, kdo se chce osvěžit Mexikem, je nadšencem kvalitních ležáků nebo milovníkem belgického stylu.

Piva z belgického pivovaru Affligem patří do skupiny tzv. abbery beers, tedy klášterních piv. Tato piva mají více než tisíciletou tradici vaření na základě receptů mnichů z městečka Opwijk. V Česku jen nyní dostupné Afflingem Blonde (alk. 6,8 % obj.), svěží kořeněné pivo s náznakem koriandru, citrusů a vanilky. Dotyk tropického ovoce doplňuje chmelová dochuť.

Pivo Lambic je jedinečný belgický styl, který se vyrábí spontánním kvašením ve speciálních pivovarech. Belgický pivovar Morte Subite už dlouhé roky vaří tento specifický druh piva, dozrávající v sudech až čtyři roky! Nyní je u nás dostupný.

Mort Subite Kriek Lambic (alk. 4,0 % obj.). Osvěžující ovocné pivo s množstvím belgických višní vyniká tmavou bordovou barvou, narůžovělou pěnou a vyváženou kombinací sladké a kyselé chuti.

 

Sol (alk. 4,5 % obj.) je prémiové pivo s jemným aromatem citrusů a obilovin. Tento osvěžující ležák byl poprvé vyroben v roce 1899 v Mexiku.

 

Birra Morreti (alk. 4,6 % obj.) je kvalitní pivo vyrobené tradičním způsobem. K výrobě se používají nejlepší suroviny, stejně jako speciální směs vysoce kvalitního chmelu.

 

Pivo Tiger (alk. 6 % obj.) je světoznámým světlým ležákem pro jeho chuť a vysoce kvalitní suroviny z Evropy
a Austrálie. Prochází přísným procesem vaření, které trvá víc než 500 hodin.

 

 

Nově všechna uvedená piva najdete v balení po více kusech v prodejnách Albert, Kaufland, Tesco, Globus
a Makro po celé České republice.

Doporučená cena u všech piv je 29,90 Kč/kus.

 

 

 

HEINEKEN je druhou největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. V České republice do společnosti HEINEKEN patří tři pivovary: od roku 2003 pivovar Starobrnov Brně, od roku 2007 Královský pivovar Krušovice ve středních Čechách a od roku 2008 pivovar Velké Březno v severních Čechách. Společnost HEINEKEN Česká republika je v současnosti třetím hráčem na domácím trhu s pivem, v exportu se řadí mezi nejdůležitější vývozce. Do portfolia společnosti patří značky Heineken, Desperados, Krušovice, Zlatopramen, Starobrno, Březňák a nealkoholický Zlatopramen NA a Hostan. V roce 2015 rozšířila produktové portfolio o značku Strongbow, nejprodávanější značku cideru na světě. Piva pravidelně vyhrávají ceny na domácích i zahraničních degustačních soutěžích, jejich výčet za uplynulé roky je ke zhlédnutí na www.heinekenceskarepublika.cz.

Nedílnou součástí strategie společnosti v České republice je projekt Brewing a Better World, jehož cílem je snižování dopadu výroby (spotřeby vody, energií a CO2) a distribuce na životní prostředí, prosazování zodpovědného přístupu ke konzumaci piva a práce s místními komunitami. Největší ambicí HEINEKENu do budoucna je tak stát se nejzodpovědnějším výrobcem piva v České republice.

Více informací k těmto tématům lze najít rovněž na výše uvedených webových stránkách.