"Vykonturujte" svůj obličej k dokonalosti

"Vykonturujte" svůj obličej k dokonalosti

Konturování už dávno nepatří mezi tajné triky beauty blogerek. S novými paletkami Dermacol
a radami od vizážistky Silvie Siegr zvládnete tuto hru světla a stínů doslova v pár tazích.


 

Paletka s matným a třpytivým rozjasňovačem

Paletka v elegantním černo-zlatém balení se zrcátkem obsahuje 4 prakticky zvolené kombinace odstínů, které na vaší tváři zvýrazní přednosti a potlačí případné nedostatky. Třpytivý rozjasňovač je určen pro výraznější rozjasnění a dosažení tzv. shimmering efektu. Matný rozjasňovač je zase vhodný k prosvětlení pleti a vybraných částí obličeje. Pro vytvoření kontur poslouží světlejší a tmavší hnědá barva.

Konturovací paletka č. 1, Dermacol – 299 Kč

 

Paletka s matným rozjasňovačem a tvářenkou

Elegantní paletka potěší dámy, které mají rády univerzální řešení. Najdete v ní matný rozjasňovač vhodný
k rozjasnění vybraných částí obličeje a hnědou barvu ve dvou odstínech – studeném světlejším a teplém tmavším na vytvoření kontur. Paletku doplňuje tvářenka v korálové barvě, která se hodí pro každý typ pleti. V elegantním černo-zlatém balení se zrcátkem ji můžete mít vždy po ruce.

Konturovací paletka č. 2, Dermacol – 299 Kč

 

Pravidla konturování

Základním předpokladem dokonalého konturování je správné určení vašeho tvaru obličeje. Je dokonale oválný, kulatý, podlouhlý nebo čtvercový? Od toho závisí, zda ho bude nutné opticky zúžit nebo mu na některých místech přidat objem. „Snížit“ příliš vysoké čelo nebo domodelovat nevýrazné lícní kosti. Jako pomůcka při správném určení, které části zvýraznit a které naopak potlačit vám pomůže následující manuál od Silvie Siegr, vizážistky značky Dermacol.

Konturování je technika založená na hře světla a stínu. Platí tedy jednoduché pravidlo – tmavší odstíny používáme na potlačení, světlejší na zvýraznění vybraných částí obličeje. Tmavší kontury aplikujeme pod lícní kosti, podél linie vlasů, na hrany nosu, pod čelist a v oblasti brady (pro její zúžení). Volba konkrétního odstínu kontury je čistě individuální a záleží na odstínu pleti – zda má studený nebo teplý tón.

Rozjasňovač aplikujeme na střed čela, pod oči, nad horní ret případně střed nosu. Při denním líčení volíme matný rozjasňovač, který působí na pleti přirozeněji. Slavnostní a večerní líčení „snese“ mnohem více lesku, ideální volbou je proto třpytivý rozjasňovač.

Postup:

Před samotným konturováním je třeba pleť barevně sjednotit make-upem nebo BB krémem.

Vybranou barvu naberte zkoseným štětcem (např. D54), přebytečnou hmotu snadno oprašte a naneste na vybrané části obličeje. Při aplikaci postupujte opatrně a barvu podle potřeby postupně vrstvěte.

Kontury rozpracujte krouživými pohyby do ztracena. Na finalizaci je dobré použít velký štětec (např. D53)
a nakonec líčení zafixovat transparentním pudrem.

 

Oválný obličej:

Oválný obličej je považován za ideální tvar, při kterém jsou čelo, lícní kosti a brada v rovnováze.

Tmavou barvu na kontury naneste na vrch čela pod linii vlasů a šikmo pod lícní kosti, čímž krásně vystoupí líčka. Pokud je to nutné, tmavším odstínem můžete opticky zúžit nos – stačí ho nanést na jeho boční strany.

Světlou barvu naneste na oblast čela, oblast pod očima, bradu a hranu nosu.

 

Kulatý obličej

Kulatý obličej působí kvůli své šířce plnějším dojmem. Lícní kosti a brada bývají nevýrazné, proto tento typ obličeje potřebuje jemně zúžit a zvýraznit proporce.

Tmavou barvu na kontury naneste na části, které chcete opticky zeštíhlit – tedy hrany obličeje. Linii veďte pod lícní kosti, postupujte směrem dolů od uší ke koutkům úst a od konce čelisti k bradě. Tím obličej opticky prodloužíte a bude vypadat užší. Na spodní část obličeje nikdy nepoužívejte světlé stíny, tím by se opticky ještě více zakulatil.

Světlou barvou projasněte střed čela a oblast pod očima. Světlé kontury naneste i na střed nosu. Čelo je třeba opticky prodloužit, proto na něj nikdy nenanášejte tmavé tóny.

 

Podlouhlý obličej

Podlouhlý obličej má výrazné čelo, vysoko položené lícní kosti a ostře řezanou bradu. Konturováním se tedy snažíme obličej opticky zkrátit a dodat mu objem.

Tmavý stín naneste na čelo – podél linie vlasů až k spánkům. Následně ho aplikujte na bradu, čímž ji opticky zkrátíte. V případě potřeby opticky zužte nos pomocí světle hnědého stínu.

Světlý stín aplikujte pod oči a na střed nosu, čímž se obličej opticky rozšíří. Aby vypadala tvář plnější, aplikujte světlou barvu i na oblast líček.

 

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej je charakteristický širokou čelistí a čelem. Typické jsou pro něj vystupující lícní kosti. Konturováním je možné výrazné rysy zjemnit.

Tmavý stín naneste po stranách čela až k linii vlasů a spánku a pokračujte směrem dolů od vnějšího koutku oka ke koutkům úst a až k čelisti a bradě. Tím obličej opticky zúžíte.

Světlý stín aplikujte v linii od středu čela a linie vlasů, přes hranu nosu až k hornímu rtu. Trochu světlé barvy naneste i pod spodní ret.

 

 

Více na www.dermacol.cz.