Připravte se: Značná část přechodu na DVB-T2 je v plném proudu

Připravte se: Značná část přechodu na DVB-T2 je v plném proudu

Od konce července do konce září přejdou na vysílání ve formátu DVB-T2 poslední regiony v ČR. Jedná se o Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Olomoucký, Moravskoslezský, Jihomoravský a na konci září jako poslední Zlínský kraj.


 

S přechodem pozemního televizního vysílání ze standardu DVB-T na DVB-T2 nadešel i čas nutných změn. Staré DVB-T set-top boxy a televizory si s novým standardem neporadí, a tak je nutná jejich výměna nebo v případě TV dokoupení nového DVB-T2 set-top boxu.

DVB-T2 anténa a nová televize či levnější řešení – set top box

Při přechodu na signál DVB-T2 musí prvotně umět nový typ signálu přijmout samotná anténa. Přijatý signál z antény pak lze nasměrovat přímo do televize vybavené tunerem DVB-T2. Pokud televize DVB-T2 tuner nemá, možností je pořízení nové, pro nové vysílání připravené. Levnějším řešením, než je koupě nové televize, je pořízení set-top boxu, který signál dekóduje a posléze jej zobrazí klidně i ve starším televizoru. Toto řešení je levnější než pořízení nové TV, ale přináší sebou další „krabičku“ u televize, která navíc bude mít vlastní ovladač.

TV

Jako příklad televize, která vám nabídne vše výše zmíněné můžeme uvést SMART UHD Sencor SLE 32S601TCS. Ta nabízí při své menší úhlopříčce 80 cm rozlišení obrazu HD ready i veškeré dostupné tunery pro příjem signálu DVB-T/T2/C/S/S2. Jelikož je to „chytrý“ televizor, má navíc i další internetové funkce jako je například připojení na oblíbenou internetovou videopůjčovnu NETFLIX s nabídkou více než 4500 filmů, seriálů
a dokumentů.

S maloobchodní cenou 4 299 Kč je tento televizor Sencor pro přechod na DVB-T2 plně vybaven.

 

Set-top box

Sencor SDB 5104TD je set-top box nové generace připravený pro nadcházející pozemní vysílání DVB-T2. Je vybaven duálním tunerem, díky kterému můžete zároveň sledovat oblíbený pořad a nahrávat pořad z jiného kanálu. S HDMI a SCART konektorem se připojíte k jakékoliv vaší televizi, ať už se jedná o novější či starší model. Navíc umí přes USB rozhraní pouštět filmy, hudbu i fotografie.

Maloobchodní cena set-top boxu SDB 5104TD je 799 Kč.K pozemnímu vysílání je potřeba anténa

Pro příjem televizního signálu ze vzduchu je zapotřebí anténa, která signál do televizoru (nebo set-top boxu) přivede. Pryč jsou doby, kdy anténa byla nepraktická, padající věc, která hyzdila jakýkoliv interiér. Dnes jsou
v nabídce stylové pokojové DVB-T2 antény, jako je například Sencor SDA 312. Taje připravená pro příjem signálu
i ve vysokém rozlišení a do interiéru zapadne tak dobře, že ji divák velmi rychle přestane zcela vnímat.

Maloobchodní cena pokojové antény Sencor SDA 312 je 499 Kč.Venkovní antény

Pro zákazníky, kteří ví, že síla pozemního signálu v interiéru jejich bytu či domu není dostatečná, nabízí Sencor velké množství venkovních antén. Od nezmarům počasí odolných antén s moderním designem jako je například SDA 502, po tradičnější provedení, které známe ze střech mnoha domů – SDA 620.

 Polohovatelný držák SLIM na TV

S polohovatelným držákem na TV Stell SHO 3300 MK2 lze váš televizor umístit do optimální pozice, ve které nebude trápit ani vaše oči, ani vaše záda. Navíc s ním ušetříte spoustu místa ve vašem obývacím pokoji. Velmi snadno nastavíte jeho výšku a nakloníte ho ve směru nahoru nebo dolu +/- 12 °. Polohovatelný držák Stell SHO 3300 je vhodný pro televizory s úhlopříčkou 30–60″. Hlavní změnou, ke které u tohoto modelu došlo je zesílená konstrukce s přidáním „žebrování“ pro větší odolnost a vyšší nosnost, která je nyní až 50 kg.

Důležitým faktorem, na který se musíme při výběru držáku na televizor zaměřit je rozteč otvorů pro uchycení TV, tedy rozměr VESA. Konkrétně u držáku Stell SHO 3300 je minimální VESA 100 X 100 mm a maximální rozteč až 400 X 400 mm.

K dostání je v kamenných i online obchodech za cenu 549 Kč.

 

 

 

 

Více na www.sencor.cz.