Penny board, skateboard nebo longboard?

Penny board, skateboard nebo longboard?


Jako první spatřil světlo světa skateboard. Na tom po silnicích jezdili ještě ti, co se narodili v minulém století. Dnešní mladí mají situaci o dost jednodušší, města jsou protkaná cyklostezkami a kromě těžkého skateboardu si mohou koupit třeba snadno přenosný penny board.

Skateboarding je velmi populárním sportem a už dávno ho nevykonávají pouze teenageři. Většina s ním však začíná právě v dětském či teenagerském věku a to je chvíle, kdy své první prkno vybírají ještě s rodiči. Jste v roli těch rodičů, kteří nevědí, co mají hledat? Uděláme si jasno mezi třemi typy kolečkových desek.

Skateboard se dá sehnat i v dětské verzi

Jednoho dne surfaři v Kalifornii neměli vlny, a tak vzali dřevěné prkno a připevnili k němu kolečka z bruslí. Tadááá, skateboard byl na světě! Dnes se desky skateboardů skládají z několika vrstev dřeva, kolečka mají skvělé jízdní vlastnosti a můžete si sami vybrat, o jakou velikost stojíte. Vyrábí se i dětské mini skateboardy, jež jsou lehčí. Vysoká hmotnost je asi největším problémem skateboardu. Také už dnes pomalu přestává být trendy, ve velkém ho vytlačují penny boardy a longboardy.

Plastový a lehký penny board

Pro menší děti můžeme jenom doporučit plastový penny board. Nejde o žádnou novinku, existoval již v minulém století, ale proslavila ho až firma Penny Australia v roce 2010. Penny boardy jsou velmi lehké, a proto jsou ideálním pomocníkem do města, kde vždy kus cesty jedete po cyklostezce a kus cesty si prkno přenášíte. Zbožňují je také holky, dají se sehnat v opravdu krásných designových provedeních. Nevýhodou je pomalejší a méně stabilní jízda. Na penny boardy se dají koupit dokonce speciální batohy, prostě se počítá s tím, že si je budete nosit s sebou.

Longboard hlavně pro rychlou jízdu

Longboardy nejsou určené primárně na dělání triků. Používají se spíš jako dopravní prostředek, protože jezdí skutečně rychle. Longobard je delší než klasický skateboard a má větší kolečka. Pro začátečníky je vhodný tvar desky do kapky, tzv. pintail.

A co tedy pořídit? Záleží především na vašem dítěti. Pro začátečníky všemi deseti doporučujeme penny board, který je mimochodem také nejlevnější variantou. Pokud však syn touží vyloženě po desce, s níž bude moct trénovat triky, raději investujte do skateboardu. Na ceny se podívejte například v e-shopu efitness.cz.