Když jí bylo 25, měla malého syna, hypotéku a diagnózu nádorového onemocnění

Když jí bylo 25, měla malého syna, hypotéku a diagnózu nádorového onemocnění


Mladá zdravotní sestřička Šárka bydlí se svým manželem a tříletým synem v Plzni. Diagnóza Hodgkinova lymfomu neboli nádorového onemocnění lymfatických tkání, kterou jí lékaři oznámili před dvěma lety, byla pro ni i celou rodinu velkým překvapením. O to horším, že v tu samou dobu onkologickou léčbu podstupovala i její maminka.

 

„Jednoho dne jsem si nahmatala bouli na krku, blízko uzliny v nadklíčku. Při odpolední směně jsem ji ukázala svému šéfovi, primáři MUDr. Hrušákovi. Ihned jednal a urychleně mě odeslal na sonografii, kde mi podobných bouliček na krku našli asi 15. Příznaky, které jsem měla celý rok a půl od narození syna
a u praktického lékaře jim nikdo nevěnoval pozornost, najednou dávaly smysl,“
přibližuje Šárka situaci, jakou náhodou na svou nemoc přišla. Následné podrobnější vyšetření nakonec potvrdilo na padesát nádorových bouliček.

Že jsou pozitivní naladění a dobrý psychický stav při léčbě obrovským pomocníkem, díky své profesi Šárka dobře věděla. Jako osobní terapii si zvolila sdílení svého příběhu a začala psát blog. Pak si ale uvědomila, že tím, čím prochází ona, prochází i mnoho jiných. Proto založila v Plzni spolek Maminy s rakovinou, jehož hlavním cílem je pomáhat lidem se stejným osudem, mimo jiné i formou individuálních či společných setkávání.

K problému se zdravím se často připojí i boj s financemi. Zajištění speciální stravy, časté dojíždění do nemocnice, doplatky léků a doplňků stravy plus s léčbou související výpadek příjmu zamávají s rodinným rozpočtem. Z tohoto důvodu paní Šárce pomáhají příspěvky dárců nadace Dobrý anděl. „Jak moc jsem za jejich pomoc vděčná, se nedá slovy ani popsat. Nejraději bych všechny Dobré anděly objala," dodává.

 

Chcete se stát Dobrým andělem i Vy? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat libovolnou částkou. Prostřednictvím svého Andělského účtu pak můžete sledovat, které konkrétní rodině jste pomohli. Nadace Dobrý anděl garantuje, že veškeré příspěvky dárců odevzdá rodinám, které se potýkají s vážným onemocněním jednoho ze svých členů, do posledního haléře.