Nechtějí vaše děti číst? Objevili jsme knížky, které je dostanou!

Nechtějí vaše děti číst? Objevili jsme knížky, které je dostanou!

Dnešní děti obecně dávají přednost moderním technologiím před klasickou knížkou. Možná vás to mrzí a stále hledáte něco, co by je chytlo a bavilo číst. A možná byste rádi, aby taková knížka měla i nějakou přidanou hodnotu?


 

Právě takové tituly přichází z pera Petry Martiškové. Její záběr je velký. Píše jak pro ty nejmenší, tak i pro mladé dospívající slečny. A nejsou to jen tak ledajaké příběhy. 

 

Autorka je plná nápadů, a tak máte z čeho vybírat. Nabízí celou sbírku knížek pro nejmenší, které jsou plné čarování, nadpřirozených sympaťáků a různorodého poučení. Například s knihou Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka Petra Martišková navštěvuje i děti ve školkách a na prvních stupních ZŠ. S pomocí svých hrdinů s nimi probírá jedno z hlavních témat dneška – ekologii. Co škodí přírodě? Jak jí pomoci? Co s odpadem? To jsou hlavní otázky těchto oblíbených besed.  

 

O Vánocích a tradicích vaše děti zase poučí čertice Lili a do čarodějného světa, který děti tolik milují vás zavede hrdinka knížky O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi. Kdyby se náhodou stalo, že škola tak úplně nezaboduje, potěší vaše dítko čarodějka Emilka, co nesnáší školu, ale nakonec jí přijde na chuť. A máte-li doma malého neposedu, který má rád dinosaury, zkuste mu nabídnout knížku Můj kamarád dinosaurus, se kterou se vydá spolu s hlavním hrdinou Matějem na bláznivé dobrodružství. A jak jinak než za dinosaury. 

 

Že už máte doma trochu větší slečnu?  

A chtěli byste ji aspoň na chvilku odtrhnout od mobilu? Zkuste jí pořídit některou z 11 knížek, které pro ni Petra napsala. Je v nich láska, vztahy a všechno, co dnešní holky baví. Poslední knížka z „letní řady“ -  Léto v síti je mnohem, ale mnohem víc, než jen dovolenkový románek. Věnuje se problematice online světa, nebezpečí na internetu a dotýká se i dalších citlivých témat.  Zkrátka je to něco, co by měla vaše dcera číst, a to klidně i jindy než jen v létě. 

 

Více informací o knížkách i autorce na www.petramartiskova.cz.