Jak dosáhnout zářivé pleti během několika minut?

Jak dosáhnout zářivé pleti během několika minut?

Klíčem k čisté a zářivé pleti je každodenní péče. My pro vás však máme jeden tajný tip,
díky kterému vám to zabere jen několik málo minut.


Nehledejte v tom žádnou vědu, čištění pleti je jen jiný název pro „mytí obličeje“. Očištění pokožky je prvním
a pravděpodobně nejdůležitějším krokem péče o pleť ráno i večer.
Čisticí prostředky pomáhají odstraňovat nečistoty a maz z povrchu pokožky a samozřejmě i pro odstranění make-upu večer. Pokud si tedy přejete zářící a mladistvou pleť, musíte si ráno i večer před spaním umýt obličej.

Myjte si obličej pravidelně

To platí jak pro ženy, tak i pro muže, i když váš obličej vypadá čistě, je pravděpodobné, že to tak není. Na vaší kůži jsou „neviditelné nečistoty“ a pokud nejsou řádně odstraněny, mohou způsobit mnoho zbytečných problémů. Znečištění ovzduší, kouř z cigaret, sprej na vlasy a parfémy, to všechno končí na vaší kůži a je třeba to odstranit, aby si vaše pokožka udržela zdravou barvu.

Je důležité si uvědomit, že běžná mýdla jsou primárně určena pro tělo, protože obsahují silnější detergenty
a deodoranty, než průměrný čisticí prostředek na obličej. Nechte si tedy mýdlo pro své tělo a pro obličej vyberte čisticí prostředek, který má správné složení pro jemnou pleť obličeje.

Vyberte si správný čisticí prostředek

Výběr správného čisticího prostředku pro vaši pokožku je velmi důležitý. Pokud trpíte suchou pokožkou, hledejte hydratační čisticí prostředek, který neobsahuje sírany. Hledejte ingredience jako aloe vera, které zajistí hydrataci. Jak poznáte, že je vaše pokožka suchá? Při pohledu do zrcadla si můžete všimnout suchých šupinek, nebo je vaše pokožka citlivá na extrémní teploty a jakékoli jemné vrásky jsou patrnější. Dobrou věcí na suché pokožce je, že obvykle méně trpí na vady. Už tak dobrá zpráva není, že lidé se suchou pokožkou mají sklon vypadat trochu starší, než ve skutečnosti jsou.

Pokud je vaše pokožka spíše mastná, všimnete si přebytečného množství mazu v oblasti T-zóny. Tato zóna zahrnuje čelo, nos, bradu a vnitřní líce. Zde je nejvíce mazových žláz na naší tváři, takže přebytečný maz bude
v těchto oblastech nejvíce patrný. Lidé, kteří mají mastnou pleť, bývají náchylnější k vadám a prasklinám. Dobrou zprávou je, že lidé s mastnou pokožkou mají tendenci vypadat o něco mladší, protože jemné vrásky jsou mnohem méně patrné.

Jakmile vyberete vhodný čisticí prostředek pro svůj typ pleti, postupujte podle těchto jednoduchých kroků pro zářivou pleť:

  • Než se pustíte do čištění pleti na obličeji, očistěte si ruce. Zabráníte tak šíření bakterií po celé tváři.
  • Kůži čistěte pouze teplou vodou. Nikdy nepoužívejte příliš horkou nebo studenou vodu, protože extrémní teplota vody může poškodit kapiláry v kůži.
  • Krouživým pohybem jemně vmasírujte čisticí prostředek do pokožky. Nezapomeňte důkladně masírovat pokožku, včetně oblasti krku. Buďte opatrní kolem očí.
  • Jakmile vmasírujete čisticí prostředek do pokožky, důkladně ho opláchněte.
  • Jemně poklepejte pokožku suchým, čistým ručníkem.

Pokračujte nanášením tonika, séra, očních produktů a denního nebo nočního krému.

Odstraněním všech povrchových nečistot, mazu a make-upu z obličeje se budou vaše další výrobky pro péči
o pleť, jako je tonikum, sérum a krémy, schopny účinněji proniknout do pokožky, takže získáte maximální užitek. Zvažte čisticí prostředky s čerstvými, přírodními vůněmi, čistícími kuličkami jojoby a aloe vera, abyste dosáhli úžasného čistícího efektu.

 

Protože se kondice a potřeby pleti mění, je vždy dobré mít po ruce několik čisticích prostředků. Před sprchováním se mrkněte do zrcadla, abyste přesně věděli, jaký čisticí prostředek byste měli použít. Někdy se probudíme mastnou a jindy zase s dehydratovanou pokožkou, takže buďte připraveni na cokoli tím, že budete mít po ruce čisticí prostředky pro oba typy pleti.