Věci po dětech nafoťte na dětský bazar a vydělejte si na Vánoce

Věci po dětech nafoťte na dětský bazar a vydělejte si na Vánoce


Děti z oblečení vyrostou mrknutím okna, kolikrát si krásné kousky, jež jim pořídíte, vezmou možná dvakrát, a pak už jim jsou malé. Také hračky je postupně přestávají bavit. Co se všemi těmi věcmi děláte? Prodejte je a získáte finance na nové oblečení i hračky nebo třeba vánoční dárky.

V Česku je poměrně rozšířené, že maminky věci po dětech zabalí do krabice a schovají do sklepa či na půdu. Určitě se budou hodit pro vnoučky, že? Ne, nebudou. Vaši vnuci a vnučky totiž rozhodně nebudou žít v době nedostatku a jejich rodiče jim koupí, co budou chtít. Nedělejte si iluzi, z dvacet let starých tepláčků a hraček vážně nebudou nadšení, protože v jejich době již bude na trhu něco mnohem lepšího. Vážně je lepší využít inzerce zdarma a věci raději prodat.

Před Vánocemi je ideální doba na prodej hraček

Oblečení po dětech nabídněte na dětský bazar kdykoliv během roku, zájem o něj je stále. Hračky ale doporučujeme začít prodávat právě teď. Blíží se totiž Vánoce, což znamená, že spousta rodičů bude shánět dárky pro svoje nejmenší. Určitě se v celé naší republice najde i nějaké dítko, které by potěšila zrovna vaše autodráha, kočárek nebo kuchyňka.

Vše pečlivě vyfoťte

A jak vůbec začít prodávat? V prvé řadě si doma udělejte pořádek a ujasněte si, čeho se chcete zbavit. Dané věci pečlivě vyfoťte. Není nutné fotit úplně každé bodýčko, dupačky nebo tričko, to by se z toho člověk zbláznil. Klidně dejte deset bodýček na jednu fotku a prodávejte je společně jako sadu.

Vyberte vhodný inzertní portál

Kam své inzeráty nahrát? Ideálně někam, kde po vás nebudou vyžadovat registraci. Zároveň by to měl být dostatečně známý portál. Zkuste například Biginzerce.cz, tam každý měsíc zamíří 150 000 lidí a mají tam i speciální kategorii pro dětský bazárek.

Nemusíte samozřejmě prodávat jen věci po dětech. Prodat lze i elektroniku, sportovní vybavení, vaše oblečení a mnoho dalšího. Vždy si najděte správnou kategorii – pro rotoped, jejž nepoužíváte, to bude třeba hobby bazar, pro sušičku kategorie domácnost. Prodat se toho dá spousta. Uvolníte místo ve skříni, vyděláte si pár korun a uděláte někomu radost.