Jak si prodloužit léto? Buďte co nejvíce venku

Jak si prodloužit léto? Buďte co nejvíce venku

Také považujete léto za to nejlepší roční období? A také se s ním na začátku podzimu tak těžko loučíte? Nevzdávejte se ho tedy letos tak snadno. Nejlepším způsobem, jak to udělat, je trávit
i nadále spoustu času venku. Chce to ale ten správný program.


Líných dnů strávených doma na gauči si během zimy ještě užijete dost. Proto pokud to jen trochu jde, zůstávejte venku. Čerstvý vzduch vám dodá energii, slunce zajistí zásobu vitamínu D, který posílí imunitu, a tak budete zdravější, a navíc tím, že trávíte většinu dne venku, si podvědomě navodíte stejný pocit, jako míváte po celé léto.

 

Telefonujte venku

Jenže zatímco v létě děláte venku v podstatě cokoli, aniž byste o tom příliš přemýšleli, teď se snižujícími teplotami je třeba si vytvořit aspoň malý plán nebo program. Pokaždé, když jen na chvíli vyleze slunce, uvařte si čaj a běžte si třeba číst na terasu. Takový luxus si nemůže dovolit každý, ale třeba vyřídit pracovní hovory venku před kanceláří by vám nikdo zakazovat neměl.

 

Sami na horách

Běžte ale ještě dál. Naplánujte si dlouhou túru. Když se vybavíte funkčním nepromokavým oblečením, můžete na ni koneckonců vyrazit bez ohledu na počasí. Výhodou pak také je, že touto dobou už je všude mnohem méně lidí, než během léta. A čím větší zima a déšť ten den bude, tím je větší pravděpodobnost, že budete mít celé hory jen pro sebe. Nevíte, kam vyrazit? Pomůže vám seriál Počesku z produkce českého zastoupení automobilky Toyota. Každý díl, který najdete na YouTube, je plný tipů na výlety v jiné části České republiky.

 

Vyrazte na piknik

Chcete něco méně náročného a více hygge? Vyrazte na piknik. Je dobré si uvědomit, že piknik znamená víc, než jen rychle namazat a zabalit rohlíky či krajíc chleba. Piknik není jen způsob, jak rychle zahnat hlad. Měli byste si ho užít, vychutnat. Přesně takové by tedy měly být pochoutky, které si s sebou zabalíte. Skvěle funguje, když si vezmete více druhů jídla, ale klidně v menším množství - díky tomu toho ochutnáte hodně, ale nebudete přecpaní, ani jídlo nezbyde a po cestě domů se nezkazí. Základem je horký čaj nebo káva pro chvíle, kdyby vám začalo být trochu chladno, a také deka s vyztuženou spodní stranou, díky níž při sezení na zemi neprochladnete.

 

Být venku je luxus

Vůbec nejjednodušší pak je svěřit se do rukou někomu, kdo vám venkovní aktivity zajistí, naplánuje a doslova naservíruje. Zajeďte si do Chateau Mcely, kde vám ochotně připraví ten nejluxusnější piknik, jaký jste kdy zažili. Bude totiž sestavený z pochoutek vytvořených v místní vyhlášené restauraci Piano Nobile. Skvělé je, že za tímto zážitkem sem můžete vyrazit, aniž byste tu byli ubytovaní. Nicméně venkovní zábavy tu nabízejí na celý víkend či týden. Můžete si půjčit dvojkolo, zaplavat si v místním venkovním jezírku, anebo vyrazit na výlet Lexusem - tyto vozy jsou totiž partnerem tohoto butikového hotelu na Vysočině, a tak zajišťují místní shuttle servis.

Samozřejmě vůbec nejstylovější pak je vyrazit sem (nebo kamkoli jinam) kabrioletem, který vám umožní být venku i na cestě zároveň. První kabriolet od Lexusu LC Convertible dokáže svoji plátěnou střechu složit za pouhých 15 vteřin. A kdyby se nakonec přece jen zatáhlo, tohle auto vypadá nádherně i se zataženou střechou.