Zábava pod kontrolou: Sledujte, co sledují vaše děti

Zábava pod kontrolou: Sledujte, co sledují vaše děti

Milují vaše děti sledování pohádek, seriálů, filmů, nebo třeba dokumentů o přírodě? Ani si to vlastně neumíme představit jinak. Vyberte, co je pro ně to nejlepší. Netflix nabízí řadu nástrojů, které vám umožní přizpůsobit obsah, kterému svůj čas věnují. Vás to udrží v klidu a vaše děti šťastné. A tady je pár tipů, jak na to!


Zábava pod kontrolou

Služba Netflix nabízí spoustu zábavného obsahu pro každého. Například desítky pohádek, seriálů pro teenagery, rodinných filmů, dokumentů nebo i edukativních pořadů pro nejmenší.

Nabídka je opravdu nepřeberná, ať už dáváte s rodinou přednost čemukoli a bez ohledu na to, na čem právě ujíždějí vaše děti. Mezi stálice na vrcholu žebříčků patří například kompletní řada Harryho Pottera, animované klasiky jako jsou třeba série Madagascar, Shrek, Já, padouch nebo Kung Fu Panda či oblíbené rodinné filmy Matylda, Malý princ, Jumanji (včetně těch novějších pokračování) nebo starší, ale stále dobří, Krotitelé duchů. Na Netflixu jsou však také krásné české kousky, třeba Lichožrouti, Kuky se vrací, Kozí příběh, ale také řada pohádek jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Princezna ze mlejna nebo třeba Anděl páně. Starší děti potěší například filmy Čára, Enola Holmes nebo seriály Záchranáři z Malibu a nebo novinky od Netflixu Bestiář mladé chůvy a hudební série Julie and the Phantoms.  A naopak pro ty nejmenší jsou tu třeba Šmoulové, Mach
a Šebestová, Pat a Mat nebo Spongebob. Nebo…, no, tak bychom mohli pokračovat do nekonečna, ať už bychom vybírali mezi původními seriály Netflixu, tzv. Netflix Originals, nebo v nabídce dalších tvůrců.

Kromě toho jsou však v nabídce i seriály a filmy pro starší diváky, které nejsou pro děti zase tak vhodné. Nicméně nebojte se, ne všechno musí být pro děti viditelné! Je to jen otázka nastavení a Netflix vám pomůže nastavit si ho přesně tak, jak potřebujete. Jako rodiče však určitě chcete pohlídat i to, jak dlouho vaše dítko online obsah sleduje.

Funkce rodičovského zámku umožňuje ještě větší ochranu, výběr a kontrolu nad tím, co, kdy a jak dlouho vaše děti na Netflixu sledují. Používání této služby je tak zcela bezpečné a komfortní. A navíc je k ní snadný přístup
v sekci Profily a Rodičovský zámek.Profil „Děti”

Funkce rodičovského zámku dostupná na Netflixu umožňuje vytvořit profil „Děti” s filtrem dle věku. Postačí označit čtvereček „dítě“, a služba profil automaticky upraví pro potřeby dětského diváka (se vzhledem
a omezenou nabídkou upravenou podle věku dítěte (do 12 let) a s omezeními, díky nimž dítě nebude mít přístup např. k nastavení.

 

Věková omezení

V nabídce „správa profilů“ lze najít funkci, která vytřídí tituly a navrhne podívanou dle konkrétního věku dítěte (7+, 13+, 16+, 18+).

 

PIN kód

Není na škodu zauvažovat o nastavení přístupových kódů ke konkrétním profilům, a tak se jistit proti „hackerským“ útokům ze strany vašich ratolestí. PIN kód zabezpečí účet dítěte, ale také ostatní „dospělácké“ profily. tak se vaše nedostanou ani k tomu, na co se třeba díváte vy.

 

Nastavení konkrétních titulů

Netflix také zpřístupnil možnost ručního výběru titulů, ke kterým nechcete, aby mělo vaše dítě přístup. Postačí do příslušného pole vepsat „zakázaný titul” a odstranit jej z dětského profilu. Tak se vaše dítko dostane jen
k tomu obsahu, jaký mu chcete povolit.

 

Historie sledování

Abyste si byli jistí, na co se vaše děti na Netflixu dívají, můžete také sledovat historii jejich sledování. Na jejich profilu je vše dostupné. Možná vás to nakonec přivede ještě k pár dalším úpravám, které můžete v rámci rodičovského zámku zavést.

 

Zamezení automatického přehrávání dalších dílů v profilu „Děti“

Chtějí-li mít rodiče kontrolu nad tím, kolik času stráví děti sledováním filmů nebo seriálů, mají k dispozici kolonku, jejímž zaškrtnutím se vypne automatické přehrávání dalších dílů.

Díky těmto jednoduchým trikům si můžete být jistí tím, co vaše děti na Netflixu sledují a jak moc času tomu věnují. Tak je zkuste a přestaňte se strachovat pokaždé, když si vaše dítě zapne Netflix. 

 

 

 

Informace o službě Netflix:

Netflix je jedním z největších světových zábavních streamingových portálů, který využívá 193 milionů platících uživatelů ve více než 190 zemích. Nabízí mnoho druhů filmů, seriálů a programů v různých jazycích. Netflix uživatelům umožňuje sledovat pořady bez časového omezení, kdykoli, kdekoli, na každé obrazovce připojené
k internetu. Registrace ke službě umožňuje zapínání, pozastavení a obnovu přehrávání bez reklam a závazků.