Pusťte se do předvánočního tvoření – vyrobte si třeba vlastní svíčky

Pusťte se do předvánočního tvoření – vyrobte si třeba vlastní svíčky

Vánoční svátky jsou jako stvořeny pro to, abychom se i samy pustily do kreativního tvoření. Pojďte letos zkusit něco jiného. Vyrobte si například vlastní svíčky, či refrešujte své vánoční ozdoby za vlastní výtvory.


Svíčky patří k Vánocům

Blikající plamen svíčky k vánočním svátkům zcela neodmyslitelně patří. Svíčkami zdobíme adventní věnec, ale obvykle vytáhneme i další svícny či bezpečnější lucerny a hořících plamínků si hojně dopřáváme po celém bytě. Ano, LED světýlka jsou bezpečnější a dnes pravděpodobně i levnější než svíčky, tu správnou atmosféru nám ale i tak nabídne spíše skutečný plamínek na svíčkách. Pojďte si svíčky letos vlastnoručně vyrobit. Díky skvělým polotovarům a dostupným surovinám dokážeme i v domácích podmínkách, klidně na kuchyňské lince, vyrobit svíčky jako skuteční profíci. A pokud přece jen trváte na LED osvětlení, i takové svíčky si máte možnost vyrobit – z vosku, ale s LEDkami.

Co vše svedeme doma, pokud jde o výrobu svíček?

V podstatě cokoliv. Vyrobit si lze klasické parafínové svíčky, a ty pak třeba dekorovat různými fóliemi, fixkami na svíčky, případně je vyřezávat, což už je skutečně vyšší level zábavy. Doma si však uděláme i nádherné barevné a voňavé gelové svíčky, nebo zdravé svíčky ze včelího vosku. Nejen z přírodního, ale i z barveného.
Všechny komponenty, které pro výrobu svíček potřebujete, koupíte na jednom místě. Nejde jen o základní materiál, jako je parafín, gel na svíčky, včelí vosk a lampový olej. E-shop Svicky.net vám nabídne i knoty a plíšky, namáčecí hmoty na výrobu svíček, éterické oleje, různá aditiva na zlepšení vlastností svíček, laky a barvy na svíčky, formy i nádobí na jejich výrobu, řezací nástroje na vyřezávání z vosku a taktéž třeba LED diody do svíček.

Zapojte do výroby svíček i děti

Výroba svíček je poměrně bezpečnou zábavou i pro kreativní tvoření s dětmi. Je skvělé, že dáte dětem příležitost seznámit se s technologiemi výroby svíček. Můžete je nechat svíčky rovněž zdobit. Třeba různými kamínky, nebo malováním na svíčky. Barevnými fixami to hravě zvládnou i menší děti. Co na tom, že výsledek nebude dokonalý. Děti budou náležitě na své dílko pyšné. A šťastnými udělá i babičky, které mohou takto krásně pomalovanou svíčku dostat jako vánoční dárek od vnoučat.

Jako dárečky vyrobíte s dětmi i mýdla

Dalším skvělým tipem, jak do kreativního předvánočního tvoření zapojit i děti, je výroba mýdel. Na Svicky.net koupíte opět vše, co k výrobě vlastního mýdla potřebujete, včetně návodů. Mýdlo je v dnešní době skutečně aktuálním dárečkem. Když k výrobě mýdel použijete speciální silikonové formy, dokážete vyrobit neskutečně nádherné dekorační dárky. I děti samotné povzbudí v mytí rukou, do čehož se jim již pomalu nechce. Tyto formy ze silikonu navíc nejsou jednorázové. Můžete je použít i k dalším DIY výrobkům. Dají se používat s plastelínou, sádrou, pryskyřicí, či třeba s uměleckým betonem a umělým kamenem. Hodí se též pro výrobu svíček. Pořídit si jde dokonce i postavičky pro celý Betlém.

Zabavte se s korálky

Dlouhé zimní večery s dětmi si jde zpestřit pomocí korálků. Před Vánocemi z nich vyrobíte třeba vánoční ozdoby. Ty vydrží i venku, což je skvělé, protože se zbavíme těch nevzhledných polystyrénových, které se rozpadají a příliš nevydrží. Pro tvorbu vánočních ozdob najdete v e-shopu Svicky.net přímo korálkové stavebnice, ale i různé sady či samostatné korálky. Sortiment je skutečně bohatý. Nechybí rokajl perličky a korálky, perly, ohňovky, dvoudírkové perličky, skleněné korálky, mačkané perly, dřevěné korálky, korálky z plastu i ze skla, též zajímavé směsi korálků. A samozřejmě všechny bižuterní komponenty. Velkou zábavou je pak tvorba se zažehlovacími korálky. Třeba právě ty věnujte svým tvořivým dětem jako dárek pod vánoční stromek.