Před koronavirem chrání zázračná rostlina z Kréty

Před koronavirem chrání zázračná rostlina z Kréty

Účinnou prevencí před nákazou novým typem koronaviru SARS-CoV-2 mohou být po staletí využívané léčivé rostliny. Naději, kterou vědci napříč světem vkládají do cistu krétského, známého také jako středomořská skalní růže, nově potvrdil tým maďarských vědců.


Látky obsažené v cistu krétském mají příznivý vliv na naše zdraví. Protizánětlivých a antiseptických účinků rostliny si lidé vážili už v dobách antiky, kdy sílu cistu využívali Mínojci, ale také egyptští faraoni. A moderní věda jejich zálibu ve využívání cistu jen potvrdila. Bylo prokázáno, že za cenné dopady na zdraví mohou především rostlinné polyfenoly, které působí jako antioxidanty – pomáhají omezit negativní působení škodlivých volných radikálů z našeho okolí. Potvrzen je také pozitivní vliv na zvyšování imunity, a navíc polyfenoly cistu krétského významně snižují schopnost virů pronikat do buněk. Proto jsou výtažky z něj doporučovány jako doplněk léčby zánětů horních cest dýchacích.

Přírodní hradba proti virům

Dnes má cist krétský své místo zejména v přírodní medicíně a léčitelství, ale po propuknutí celosvětové pandemie nového typu koronaviru se jeho antivirotické vlastnosti staly předmětem zájmu mnoha vědeckých týmů. Ty postupně prokazují, že polyfenoly cistu krétského prokazatelně ničí ochranný bílkovinový obal virů včetně nového koronaviru SARS-CoV-2. Zjištění maďarského týmu Dr. Istvána Jankovicse navíc potvrzují, že extrakt cistu krétského nejenže zamezuje pronikání virů do buněk a jejich množení, ale zároveň usměrňuje patologické imunologické reakce způsobené virovou infekcí, čímž pomáhá snižovat závažnost onemocnění. Výtažky z cistu tak do budoucna mohou sehrát významnou roli v boji s pandemií.

    

VIROSTOP ústní sprej

Extrakty cistu krétského jsou hlavní účinnou složkou přípravku VIROSTOP ústní sprej. Tato volně prodejná zdravotnická pomůcka I. třídy je k dostání ve všech kamenných i online lékárnách. Řadu let se těší oblibě jako prevence proti chřipce a nemocem z nachlazení a teď se stává další dostupnou ochranou proti koronaviru SARS-CoV-2. Díky čistě přírodnímu složení nemá přípravek negativní vedlejší účinky, nezpůsobuje alergické reakce ani nijak neovlivňuje účinky dalších podávaných léků.

 

 

Dr. István Jankovics

Významný maďarský virolog a klinický mikrobiolog vystudoval všeobecné lékařství na Semmelweisově univerzitě v Budapešti. Po nástupu do maďarského Národního ústavu veřejného zdraví se začal věnovat vývoji vakcín proti chřipce. Vědecky působil na katedře biotechnologií na Pasteurově institutu v Paříži, kde identifikoval monoklonální protilátky, a na Lékařské univerzitě v Debrecínu, kde spoluzakládal klinické centrum buněčné terapie na dermatologické klinice. Mezi jeho další zásluhy patří diagnostika lidského cytomegaloviru na základě hybridizace DNA na virologické katedře Vídeňské univerzity. Do roku 2019 vedl Národní chřipkovou laboratoř WHO v Maďarsku. Je držitelem ceny Semmelweis za práci při chřipkové pandemii, Rytířského kříže Řádu za zásluhy Maďarské republiky a dalších významných ocenění. Jeho práce publikovala prestižní vědecká a odborná média. 

My jsme si pro vás připravili soutěž o balíček produktů v hodnotě 700 Kč.

 

 

 Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 

Výherci: J. Zimčáková, R. Horová, N. Szickova