Podpořte dobrou věc

Podpořte dobrou věc

Loono spustilo sbírku na Donio. Má zachránit jeho činnost v příštím roce


Pandemie koronaviru významně ovlivnila fungování spousty neziskových organizací. Mezi ně patří i nezisková organizace Loono, která vzdělává veřejnost v oblasti prevence. V běžném režimu si dokážou na provoz vydělat sami – prodejem na charitativním e-shopu, pořádáním školení ve firmách a také díky podpoře firemních partnerů. První jarní vlnu pandemie organizace zvládla, i díky včasným škrtům a okamžitému přechodu na online edukaci. Druhá vlna pandemie však už významně zasáhla do jejich cílů a plánu pro příští rok, a proto vznikla dárcovská sbírka na platformě Donio, která má za cíl získat pro Loono finanční prostředky, které pomůžou krizi překonat a naplnit tak plány organizace pro příští rok.

Získané finance pak Loono použije na spuštění nové již čtvrté kampaně tentokrát o duševním zdraví. Velká část prostředků pak půjde do vývoje nové aplikace, díky které bude každý vědět, jak se má o své zdraví správně starat. Plánují také pořádat další webináře pro školy, komunitní centra i veřejnost, a dále rozvíjet již stávající kampaně zabývající se onkologickým (#prsakoule) a kardiovaskulárním (Žiješ srdcem) onemocněním či reprodukčnímu zdraví (Dole dobrý). Pro školy pak mají připravené speciální vzdělávací workshopy. Podle organizace se pak díky těmto aktivitám proškolí dalších 1,5 milionů lidí.

„Děkujeme každému, kdo se nás rozhodl podpořit a ještě podpoří. Každý, kdo přispěl může mít dobrý pocit z toho, že nám pomohl zachránit další životy. Za dobu našeho fungování se nám ozvalo už 50 lidí, kteří si své závažné onemocnění našli včas, a to nám dává smysl pokračovat dál,“ říká ředitelka Loono, Blanka Sigmundová.