Buďte kreativní. Šijeme a vyšíváme doma

Buďte kreativní. Šijeme a vyšíváme doma


Ruční práce se opět vrací do módy. Všimněte si, kolik designérů se objevilo. Svědčí o tom popularita různých pop-upů nebo festivalů typu Dyzajn market. Ručně dělané věci jsou originální, bude je nosit málo lidí. Navíc jde o relax, který dnes všichni potřebujeme.

Nejlepší šicí a vyšívací stroj

Dříve si hospodyňky musely šít oblečení z nutnosti, protože na trhu nebyl velký výběr. Ovšem dnes jde o kreativní záležitost, která nemusí dělat radost jen vám. Můžete potěšit své blízké. A proč si něco nepřivydělat, pokud jste šikovné? Originalita se dnes cení, stejně jako se lidé vrací k organickým nákupům, tedy farmářským trhům. Tradiční řemesla opět vzkvétají. Pokud máte vztah k šití, zlepšete se v tomto oboru i dále. Nezůstávejte pouze u šití a naučte se i vyšívat. S inovativními stroji docílíte přesných vzorů a motivů. Jestli se nevyznáte mezi značkami šicích strojů, spoléhejte na tradici. Nekupujte výrobky v masových obchodních řetězcích, raději vsaďte na osvědčenou kvalitu. Vyzkoušejte například šicí techniku od firmy Brother, která je ve sféře šicích produktů elitní.

Co je overclock a coverlock?

Možná jsou produkty tradičních značek dražší při nákupu, ve finále se vám ale vyplatí. Nejen kvalitou díky opravdu dobrému propracování, ale také servisem. K vybranému stroji budete moci zakoupit komponenty, kterými vlastnosti stroje vylepšíte. To vám no name značka stroje ze supermarketu neposkytne. Už víte, jak šicí stroj vyberete? Jednoduché stroje můžete zlepšit přídavnými patkami, které vylepší stroj o další stehy, nabízí se vám velká variabilita. Vyšívací stroj zase nabízí bezpočet motivů, rovněž si můžete dokoupit další šablony, i vlastní motivy s pomocí řezacích plotrů vykouzlíte. A setkali jste se již s pojmy overlock a coverlock? Overlock umí klasické zapošívací stehy, aby se látka netřepila. Coverlock zvládne i ty pružné, tzv. prádlové. Bohužel však neexistuje stroj, který zvládne obě funkce.