Jaké zimní dámské kabáty a bundy jsou letos trendy?


Zima je zase tady a pro spoustu žen to znamená otázku, jestli je lepší být stylová a mrznout, nebo se zabalit jako brambora. Víte, že můžete zkombinovat obě možnosti? Zapomeňte na tenké kabátky a bundičky, i v teplém oblečení lze vypadat stylově. Ba naopak, huňaté kabáty a teplé bundy jsou dokonce v kurzu.

Bundu a kabát je potřeba zvolit hlavně podle toho, k jakým příležitostem je chcete nosit. A z čeho máte na výběr? Pokud se chcete držet trendů, vyberte si nějaký z následujících typů.

Kožíškový či teddy dámský zimní kabát

Jsou skoro až plyšové, proto je často uvidíte také pod názvem „teddy coat“. Jde o kožíškové kabáty, jež vás doopravdy zahřejí. Mají však větší objem a s tím může být spojena i vyšší hmotnost. Kromě toho jsou spíš módní záležitostí do města, na hory si nic takového nejspíš nevezmete. Vyrábí se v krátkém i delším provedení, krátkou variantu najdete mezi kabáty Desigual.

Péřová puffer dámská zimní bunda

Péřové bundy jsou módními stálicemi a neměly by chybět v žádném dámském šatníku. Jsou totiž velmi lehké a zároveň hřejivé. Letos zaboduje zejména dámská zimní bunda v puffer stylu, tedy pořádně naducaná. Nosí se kratší střihy, ale opravdu objemné.

Dlouhá péřová bunda

Když jsme už u péřových bund, nesmíme zapomenout zmínit také ty dlouhé. Pokud patříte mezi zimomřivé jedince, dlouhá bunda nebo péřový dámský kabát jsou jasnou volbou. Jen pozor, ať vám bunda nesahá až po kolena. Jste-li nižšího vzrůstu, hlídejte si délku. Ideální je cca po kolena.

Kabáty dvouřadé i jednořadé

Dámské zimní bundy jsou super na vycházku do přírody nebo cestu na nákup. Některé značky nabízí i elegantní varianty, třeba bundy Guess se hodí pro elegantnější styl. Když si však chcete vzít kozačky, sukni, případně šaty, přichází na řadu kabáty. Tady máte naprosto volnou ruku, prodávají se kabáty jednořadé, dvouřadé i s vázáním v pase a ve všech budete vypadat stylově. Nebojte se ani vzorů či nápaditých provedení, kterými se chlubí například kabáty Desigual. Výborně vypadá kabát 2v1 s pletenými rukávy, ten se dá nosit i jako vesta.

Seženete ho v e-shopu Bertoo.cz, stejně jako další bundy a kabáty. Třeba vám tam padne do oka i jiná dámská zimní bunda Desigual či jiné značky.