Zahradní nábytek – doplňte svou zahradu o místo pro relax a odpočinek

Zahradní nábytek – doplňte svou zahradu o místo pro relax a odpočinek


Chcete-li si užívat příjemného posezení na vaší zahradě, případně čas od času pořádat zahradní party nebo rodinnou oslavu, pak se rozhodně neobejdete bez zahradního nábytku - konkrétně u vás na zahradě nesmí chybět zahradní židle a stoly. Pokud se vám nebude chtít tyto dva kusy nábytku kupovat zvlášť, můžete vsadit na praktické zahradní sestavy a jídelní sety, jež vám umožní si pořídit oba zmiňované kusy nábytku naráz, navíc budete mít vždy jistotu, že budou v jednotném stylu, a tím pádem se budou k sobě perfektně hodit.

Zahradní nábytek ale zdaleka nejsou jenom zahradní židle a stoly, dále do této kategorie spadají také zahradní křesla, zahradní lavičky a lavice nebo mezi zákazníky tolik populární zahradní lehátka, která už díky jejich pohodlnosti pomohla nejednomu si naplno užít prosluněné dny. Za zahradní nábytek se dále považují rovněž zahradní houpačky, které si oblíbí zejména mladší děti, a dokonce i zahradní slunečníky.

Plastový zahradní nábytek je levný, kovový zas toho hodně vydrží

Pokud bychom se měli pobavit o materiálu, ze kterého se zahradní nábytek vyrábí, tak bychom rozhodně neměli zapomenout zmínit plast. Ačkoliv jedni tento materiál milují, zatímco druzí nenávidí, tak upřít mu rozhodně nejdou dvě věci - jednak je velmi levný, nejlevnější plastové zahradní židle lze sehnat už za pár stovek, a zároveň je vysoce odolný, nevadí mu tedy ani déšť či jiné nepřízně počasí s nimiž se zahradní nábytek musí zákonitě potýkat.

Druhým z velice oblíbených materiálů pro výrobu zahradního nábytku je kov. I v tomto případě se jedná o materiál, který bez problémů zvládá přečkat jakékoliv nástrahy počasí. V porovnání s plastovým zahradním nábytkem se navíc může pyšnit mnohem atraktivnějším a luxusněji působícím vzhledem, perfektně se tedy bude vyjímat ve všech zahradách.

Dřevěný zahradní nábytek je synonymem pro luxus

Avšak tím vůbec nejhonosnějším a nejluxusnějším materiálem, který se dá pro výrobu zahradního nábytku použít, je dřevo - sázkou na jistotu je zejména dub, smrk a borovice, chybu však neuděláte ani pořízením nábytku z exotického dřeva. Dřevěný zahradní nábytek je rovněž díky svému přírodnímu vzhledu nejvíce univerzální, nenajde se tak žádná zahrada, do níž by jej nebylo možné umístit! Na rozdíl od výše jmenovaných materiálů je však dřevo mnohem náchylnější, a nábytek z něj vyrobený tedy není vhodné dlouhodobě vystavovat nepříznivým vlivům počasí.

V neposlední řadě je potřeba konstatovat, abyste se nenechali zmást tím, že je tento nábytek nazývám zahradním, neboť ten není určen pouze na zahradu, ale skvěle se hodí i na terasu, případně balkón. Koneckonců ani jeho využití v interiéru není nemožné.